Jung Youngsik w Bogorii!

Reprezentant Korei Południowej Jung Youngsik podpisał roczny kontrakt z Dartomem Bogorią Grodzisk Mazowiecki. To 19. zawodnik światowego rankingu.

To drugi transfer grodziskiego zespołu przed sezonem 2015/2016. Wcześniej umową z klubem związał się Jakub Kosowski. Koreańczyk to drugi w historii grodziskiego klubu zawodnik z tego kraju.

"Zdecydowaliśmy się na pozyskanie Junga po rekomendacji Oh Sang Euna. To 23-letni zawodnik, który już gra na bardzo wysokim poziomie. Ma świetny backhand grany blisko stołu, dąży do przejmowania inicjatywy, nie boi się podejmowania ryzyka. Planujemy jego występy w superlidze i Lidze Mistrzów. Być może ten transfer przekształci się w wieloletnią współpracę" – powiedział trener Bogorii Tomasz Redzimski.

Jung Youngsik to brązowy medalista mistrzostw świata w grze podwójnej w parze z Kim Min Seokiem (2011) i w drużynie (2010, 2012). Na swoim koncie ma medale igrzysk azjatyckich, mistrzostw świata juniorów i turniejów z cyklu ITTF Pro Tour (m.in. zwycięstwo w deblu w Polish Open 2013). W tym roku triumfował w singlu Australian Open i był drugi w Phillipines Open, a w Katarze oraz Kuwejcie dotarł do ćwierćfinału.

Podpisanie kontraktu z Jungiem oznacza, że po roku przerwy wicemistrzowie Polski wracają do szerokiego, pięcioosobowego składu. O sile Dartomu Bogorii stanowią również Oh, Daniel Górak, Paweł Fertikowski i Kosowski, który zastąpił Roberta Florasa.