Polacy startują w Gwangju

"Traktujemy ten turniej bardzo poważnie i chcemy pokazać się w nim z najmocniejszej strony" – powiedzieli zgodnie Paweł Fertikowski i Robert Floras przed uniwersjadą w koreańskim Gwangju.

Fertikowski (Akademia Leona Koźmińskiego w Warszawie) i Floras (Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Wałbrzychu) oraz Mateusz Gołębiowski (AZS Politechnika Rzeszów) wspólnie tworzą męska reprezentację Polskich studentów, która od 6 do 13 lipca rywalizować będzie w koreańskiej uniwersjadzie.

Zawody zostaną rozegrane w konkurencji drużynowej (6-10 lipca) oraz w singlu, deblu (duet Fertikowski/Floras) i mikście (od 8 lipca). Reprezentanci Polski w takim składzie debiutują w imprezie.

"To dla nas wielka szansa i bezcenne życiowe doświadczenie. Traktujemy ten turniej bardzo poważnie, chcemy pokazać najlepszą grę, tym bardziej że impreza punktowana jest do rankingu światowego. Podobno jeszcze nigdy Polska nie zdobyła medalu na uniwersjadzie w tenisie stołowym, więc byłoby niezwykle miło stanąć wreszcie na podium" – stwierdził Fertikowski.

"Mimo że to pora wakacyjna, to problemów z motywacją do startu nie było żadnych. Okazja na występ w takich zawodach może się już nie powtórzyć. Jedziemy walczyć, również z rywalami z najwyższej półki. Słyszałem od Oha [Sang Euna], że Korea ma mieć silny skład, na czele z zawodnikami z pierwszej reprezentacji. To będzie dla nas wielkie wyzwanie" – dodał Floras.

Uniwersjada w Korei Południowej dla Pawła i Roberta podsumowuje sezon 2014/2015, a zarazem rozpoczyna przygotowania do kolejnego. Po powrocie z Azji nasi gracze udadzą się na urlop, po którym spotkają się na obozie w Cetniewie (25 lipca).