Ranking ITTF: Jung już 16.!

Koreańczyk Jung Youngsik awansował na 16., najwyższe w karierze, miejsce w rankingu Międzynarodowej Federacji Tenisa Stołowego (ITTF).

Reprezentant Korei Południowej w najnowszym, sierpniowym notowaniu światowego rankingu przesunął się z 21. na 16. pozycję. To oznacza najwyższą lokatę w karierze 23-letniego nowego tenisisty stołowego Dartomu Bogorii Grodzisk Mazowiecki.

Dobrą formę rodak Oh Sang Euna pokazał w China Open w Chengdu, choć jego występ w grze pojedynczej mógł zakończyć się jeszcze lepiej. W 1/16 finału Azjata pokonał Japończyka Masato Shiono 4:2. Już w walce o ćwierćfinał Jung uległ Timo Bollowi z Niemiec 3:4, choć prowadził aż 3:1. Mimo porażki wynik napawa optymizmem przed potencjalnymi starciami tych graczy w nadchodzącej Lidze Mistrzów.

Sierpniowy ranking ITTF to awans Pawła Fertikowskiego – nasz reprezentant aktualnie jest 163. O pięć miejsc spadł natomiast Daniel Górak, który zajmuje 63. lokatę. Nieklasyfikowani w światowym zestawieniu od dłuższego czasu są Oh i Jakub Kosowski.

Jung Youngsik jest tym samym drugim najwyżej notowanym tenisistą stołowym występującym na co dzień we Wschodzący Białystok Superlidze. Wyprzedza go tylko reprezentant Hongkongu i Dekorglassu Działdowo Tang Peng, który jest 14.

Czołówka sierpniowego rankingu ITTF i miejsca graczy Bogorii:
1. MA Long CHN
2. XU Xin CHN
3. FAN Zhendong CHN
4. ZHANG Jike CHN  
5. OVTCHAROV Dimitrij GER
6. MIZUTANI Jun JPN
7. BOLL Timo GER
8. SAMSONOV Vladimir BLR
9. FANG Bo CHN
10. FREITAS Marcos POR

16. JUNG Youngsik KOR
63. GÓRAK Daniel
163. FERTIKOWSKI Paweł