Stiga sponsorem sprzętowym Bogorii!

Szwedzka firma Stiga przez najbliższe trzy sezony będzie sponsorem sprzętowym drużynowego wicemistrza Polski w tenisie stołowym Dartomu Bogorii Grodzisk Mazowiecki.

Do porozumienia pomiędzy grodziskim klubem a jedną z największych na świecie firm produkujących sprzęt do tenisa stołowego doszło tuż przed inaugurującym sezon 2015/2016 meczem Ligi Mistrzów z Borussią Duesseldorf. W strojach Stiga zawodnicy i zawodniczki Bogorii występować będą do końca sezonu 2017/2018.

"Stiga w bardzo interesujący sposób podeszła do współpracy, widząc w Bogorii potencjał do dużego rozwoju. Powstanie w Grodzisku Mazowieckim Akademii Tenisa Stołowego i budowa hali sportowej, idealnej do uprawiania tej dyscypliny, stworzyły znakomite warunki do nawiązania tego porozumienia. Wierzę, że przyniesie ono obu stronom same korzyści" – powiedział Dariusz Szumacher, prezes Bogorii.

"Jesteśmy zadowoleni z wysokiej jakości dostarczanego przez Stigę sprzętu. Liczymy, że pomoże on nam osiągać kolejne historyczne rezultaty, zarówno w rozgrywkach krajowych, jak i najbardziej prestiżowej Lidze Mistrzów" – dodał Jakub Kosowski, zawodnik drużyny z Grodziska Mazowieckiego.

Dzięki umowie szwedzki producent wyposaży klub pięciokrotnego mistrza Polski m.in. w odzież, stoły, rakietki oraz piłki. Ze sprzętu korzystać będą zawodnicy pierwszego zespołu, przedstawiciele Młodej Bogorii, a także liczne grono najmłodszych adeptów tenisa stołowego – członków Akademii Bogorii.

Stiga to światowy lider w produkcji sprzętu do tenisa stołowego od 1944 roku. Organizacja posiada swoich partnerów w ponad 100 krajach na całym świecie. Jest sponsorem sprzętowym m.in. narodowych drużyn Chin i Szwecji.