Górak w “16” Czech Open, srebro Junga

Daniel Górak dotarł do 1/8 finału turnieju singla World Touru w czeskim Ołomuńcu. Z zawodów wyeliminował go… Jung Youngsik, który w deblu zdobył srebrny medal.

Jedyny reprezentant Polski w turnieju głównym przegrywał z klubowym kolegą z Bogorii 1:3 w setach. Po wygranych 11:8 i 11:9 Górak doprowadził do remisu, ale w decydującej odsłonie pewne zwycięstwo 11:5 odniósł Koreańczyk. Jung w ćwierćfinale uległ rozstawionemu z numerem pierwszym Marcosowi Freitasowi (Portugalia) 1:4.

To znacznie lepszy rezultat Polaka w konfrontacji z reprezentantem Korei Południowej w porównaniu z ich pojedynkiem z lutowego turnieju w Katarze, gdzie Azjata triumfował w czterech setach.

W turnieju gry podwójnej srebrny medal w parze z Kim Minseokiem zdobył Jung. Koreańczycy w finale przegrali ze szwedzkim duetem Gerell/Persson 0:3. W półfinale Azjaci zwyciężyli rozstawionych z pierwszym numerem Tang Penga i Wong Chun Tinga (Hongkong) 3:2.

Wcześniej w Ołomuńcu Daniel Górak zwyciężył Benedeka Olaha z Finlandii 4:0 oraz w takim samym stosunku Szweda Jona Perssona (82. miejsce w rankingu ITTF). Z kolei Jung Youngsik wyeliminował Szweda Kristiana Karlssona (4:3) i Czecha Dmitrija Prokopcowa (4:0).

W kwalifikacjach gry podwójnej Górak grając wspólnie z Markiem Badowskim odpadł w pierwszej rundzie.

To była trzecia impreza z cyklu World Tour w tym sezonie dla Daniela Góraka. Mistrz Polski ma za sobą starty na Węgrzech i w Katarze.

Wynik 1/8 finału gry pojedynczej Czech Open:
Daniel Górak – Jung Youngsik (Korea Południowa) 3:4 (9-11, 11-3, 8-11, 4-11, 11-8, 11-9, 5-11)

Wynik finału gry podwójnej Czech Open:
Jung Youngsik/Kim Minseok (Korea Południowa) – Par Gerell/Jon Persson (Szwecja) 0:3 (7-11, 6-11, 7-11)