Dziesiąty sezon w elicie

Dziś wyjazdowym meczem z Odrą Metraco SA Miękinia Dartom Bogoria rozpoczyna swój jubileuszowy, dziesiąty sezon we Wschodzący Białystok Superlidze.

Okres przygotowawczy, który nasza drużyna rozpoczęła w lipcu już za nami. Przed zawodnikami Bogorii: Danielem Górakiem, Pawłem Fertikowskim, Jakubem Kosowskim, Oh Sang Eunem i Jung Youngiskiem bardzo ważny, olimpijski sezon 2015/2016, obfitujący w rozgrywki drużynowe i indywidualne.

Nową kampanię podopieczni trenera Tomasza Redzimskiego rozpoczynają od konfrontacji z beniaminkiem rozgrywek Odrą Metraco SA Miękinią, klubem który w przeszłości sięgnął aż sześciokrotnie po mistrzostwo naszego kraju, a jego barwy reprezentowali m.in. byli lub obecni gracze Bogorii Wang Zeng Yi i Kosowski. W tym sezonie w składzie Odry zagrają Piotr Chodorski, Michał Bańkosz, Adrian Dugiel, Nestor Wasylkowski, Zhou Yu i grający trener Błażej Such.

Tenisiści stołowi Dartom Bogorii chcą odzyskać miano najlepszej drużyny w kraju. W ostatnich rozgrywkach utracili je na rzecz Olimpii-Unii Grudziądz, której ulegli w finale play-off 1:2. W ogóle na koncie grodziskiego klubu jest pięć złotych, cztery srebrne i brązowy medal DMP. Bogoria wystąpiła w ostatnich dziewięciu finałach superligi.

Od sezonu 2007/2008 "czarno – czerwoni" zwyciężają swój inauguracyjny mecz w superlidze. Wszyscy grodziscy kibice liczą na podtrzymanie tej serii. Początek spotkania dziś o godz. 18.00.