DME: Polska na ósmym miejscu

Reprezentacja Polski mężczyzn ukończyła rywalizację w turnieju drużynowym mistrzostw Europy w Rosji na 8. miejscu.

W ostatnich dwóch spotkaniach Polacy ponieśli dwie porażki – z Portugalią 1:3 i Grecją 1:3. Wcześniej zajęli w fazie grupowej drugie miejsce, po wygranych z Ukrainą 3:0 i Hiszpanią 3:1 oraz porażce z Niemcami 1:3.

W zaciętym ćwierćfinale "biało-czerwoni" prowadzili z Białorusią 2:1 w meczu, a Daniel Górak z Władimirem Samsonowem 2:0 w setach. Ostatecznie Polska uległa 2:3 i nie zdołała po raz pierwszy od ośmiu lat awansować do strefy medalowej mistrzostw Europy.

Indywidualnie Górak wygrał trzy z siedmiu pojedynków, co dało mu niespełna 43-procentową skuteczność. Pokonał Ołeksandra Diducha, Carlosa Machado i Jewgienija Szczetinina.

Teraz w Jekaterynburgu tenisistów stołowychczekają zmagania indywidualne. Zawodnik Bogorii jest rozstawiony w grze pojedynczej i ma zapewniony start w turnieju głównym. W przypadku zwycięstwa w pierwszej rundzie, w następnej prawdopodobnie zagra z obrońcą tytułu Niemcem Dmitrijem Owczarowem. W deblu Górak i Jakub Dyjas rozpoczną od kwalifikacji do głównej drabinki.