ITTF: Daniel i Kuba ruszają na podbój Szwecji

Od jutra w Sztokholmie rozpoczyna się ostatni Pro Tour przed wielkim finałem World Touru w Lizbonie. W stolicy Szwecji grać będzie dwóch zawodników Dartomu Bogorii, Daniel Górak i Jakub Kosowski.

Dla naszych tenisistów będzie to jedna z ostatnich szans na poprawienie swojej pozycji w światowym rankingu ITTF w tym roku. Przypomnijmy, że obecnie "Góra" znajduje się na 61. miejsce, zaś Kuba na 145. Daniel swój udział w turnieju rozpocznie od turnieju głównego, który rozpocznie się w piątek. "Kosa" z kolei będzie musiał walczyć w eliminacjach. W pierwszej rundzie eliminacji nasz zawodnik zagra z Hu Hemingiem z Australii. W przypadku zwycięstwa spotka się z tenisistom gospodarzy Mattiasem Karlssonem.

Oprócz gry singlowej Daniel Górak wystąpi również w deblu. Tym razem jego partnerem będzie Patryk Zatówka. Trener Krzeszewski zdecydował o rozdzieleniu pary Górak/Dyjas, którzy w poprzednim Pro Tourze rozgrywanym w Warszawie zajęli 2 miejsce. Jakub Dyjas wystąpi w grze podwójnej z Portugalczykiem Joa Geraldo. Oprócz Kuby i Daniela trener Krzeszewski na zawody w Sztokholmie powołał jeszcze Wang Zeng Yi, Bartosza Sucha, Konrada Kulpę, Bartosza Sucha i wspomnianego Patryka Zatówkę. W turnieju wystąpi cała światowa czołówka oprócz Ma Longa i Koreańczyków, którzy własnym trybem przygotowują się do przyszłorocznych Igrzysk Olipmipiskich w Rio de Janeiro. W związku z tym nie wystąpi również lider drużyny Bogorii Jung Youngsik.