Cenne zwycięstwo w Bydgoszczy

Wygraną 3:1 zakończyło się wczorajsze spotkanie Bogorii z drużyną ZOOLESZCZ Bydgoszcz. Dzięki tej wygranej nasz zespół zrównał się punktami z czwartą w tabeli Superligi  Polonią Bytom.

Podopieczni trenera Tomasza Redzimskiego przystępowali do wtorkowej rywalizacji po dwóch porażkach z Politechniką Rzeszów i Palmiarnią Zielona Góra. W związku z tym nasi zawodnicy chcieli wreszcie odnieść zwycięstwo za trzy punkty, aby nie tracić kontaktu z czołówką tabeli Superligi. Tym bardziej, że zespół Zooleszczy nie wygrał jeszcze w tym roku spotkania w rozgrywkach Superligi.

Spotkanie otworzył pojedynek Doonghoon Kanga i naszego Kuby Kosowskiego. Młody Koreańczyk bardzo dobrze wszedł w to spotkanie i dzięki równej i dobrej grze pokonał "Kosę" w stosunku 3:0 w setach, zdobywając pierwszy punkt dla gospodarzy z Bydgoszczy. Następnie po nich zmierzyli się lider Bogorii w tym sezonie Oh Sang Eun oraz Artur Białek, który w tym sezonie potrafił już sprawiać niespodzianki ogrywając zawodników pokroju Lucjana Błaszczyka. Jednak to Oh od początku dytkował warunki przy stole i po dosyć jednostronnym pojedynku zwyciężł 3:0 i wyrównał stan pojedynku.

Tym razem w zespole grodziszczan na pozycji numer trzy wystąpił Daniel Górak, a jego rywalem był bardzo groźny węgierski defensor Adam Pattantyus. Zawodnik gospodarzy podobnie jak Daniel znajduje się w setce światowego rankingu ITTF (84. pozycja w lutowym zestawieniu). "Góra" po raz kolejny udowodnił, że jak ryba w wodzie czuje się w grze przeciwko obrońcą i zwyciężł również 3:0 w setach rozgyrwając jeden ze swoich najlepszych pojedynków w 2016 roku. W spotkaniu Koreańczyków górą również ponownie 3:0 w setach okazał się być nasz bardziej doświadczony Oh. Ten mecz również nie należał do bardzo wyrównanych i dzięki dobrej grze Oh przypieczętował zwycięstwo naszego zespołu za trzy punkty.

Dzięki tej wygranej grodziszczanie zrównali się punktami z czwartą drużyną tabeli Polonią Bytom ( zespół ze Śląska ma jeszcze jeden mecz zaległy). Następny mecz Bogoria rozegra 18 lutego we własnej hali a jej przeciwnikiem będzie ostatnio bardzo dobrze spisujący się team Energi Manekin Toruń. Początek spotkania o godzinie 18. Wszystkich kibiców już teraz serdecznie zapraszamy.

ZOOLESZCZ Bydgoszcz-Bogoria Grodzisk Mazowiecki 1:3

Donghoon Kang 3 – 0 Jakub Kosowski 11:5 ; 11:6 ; 11:8

Artur Białek 0 – 3 Sang Eun Oh 7:11 ; 3:11 ; 6:11
Adam Pattantyus 0 – 3 Daniel Górak 9:11 ; 3:11 ; 7:11
Donghoon Kang 0 – 3 Sang Eun Oh 6:11 ; 5:11 ; 8:11