WTK: Wielka Sobota Młodej Bogorii

Zwycięstwem Zosi Śliwki, Dawida Budzicha, Martyny Lis i Artura Michalczyka zakończyły się sobotnie zawody wojewódzkie w kategorii Kadetów i Skrzatów. Zawodnicy Młodej Bogorii zdominowali turnieje w kategorii Skrzatek i Kadetów zajmując wszystkie miejsca na podium.

W najmłodszej kategorii wiekowej Skrzatek pewne zwycięstwo odniosła Zosia Śliwka, dla której był to już trzeci triumf w tym sezonie. W finale pokonała ona swoją koleżankę klubową Tosię 3:0, która w półfinale wygrała z inną podopieczną trenera Pawła Szelińskiego Asią Banasik. Asia ostatecznie zajęła miejsce na najniższym stopniu podium. Na 5 pozycji zawody ukończyła Ola Oskiera, zaś Milena Mirecka na 9.

W Kategorii Skrzatów bezkonkurencyjny okazał się Dawid Budzich. Syn trenera Darka Budzicha w całych zawodach nie stracił nawet jednego seta pewnie pokonując w finałowej rozgrywce Kacpra Stańczaka z klubu Guks Orzeł Siedlin. Na wysokim czwartm miejscu zawody ukończył Kamil Sadowski, który w półfinale uległ właśnie Dawidowi. Na 9. miejscu sklasyfikowany został Piotr Garwoła, zaś Wojtek Ulewicz na 13 pozycji.

Przed zawodami w kategorii Skrzatów na hali w Wyszogrodzie rozegrane zostały zawody Kadetów i Kadetek. Po raz drugi w tym sezonie doszło do sytuacji w tej kategorii wiekowej, że całe podium zostało zajęte przez tenisistów Młodej Bogorii. Pierwsze miejsce zajął Artur Michalczyk, który w spotkaniu finałowym pokonał naszego Szymona Wiśniewskiego 3:0 (rywalizował z 5 lat starszymi przeciwnikami). Szymon z kolei w kolejnym bratobójczym pojedynku pokonał w półfinale zawodów 3:0 Adasia Banasika. Zarówno Artur jak i Szymon dzięki występowi w finale awansowali do turnieju głównego Grand Prix Polski. Pozostałe miejsca zawodników Młodej Bogorii: 25-32 Mikołaj Parys, Piotr Florczak, 33-40 Giereło Mikołaj, Kuba Lis 41-48 Adam Stąporek

Kolejne zwycięstwo dla Bogorii w turnieju Kadetek odniosła Martyna Lis, która w całej rywalizacji rozstawiona była z numerem 8. Martyna w drodze do zwycięstwa rozegrała kilka wyrównanych pojedynków m.in w półfinale z Natalią Draniak, którą pokonał 3:2. W finale rady zawodnicze trenera Dariusza Budzicha nie dała Oliwia Kornacka, która musiała uznać wyższość Martyny 3:1, która podobnie jak Artur z Szymonem awansowała do turnieju Grand Prix. Na 7. pozycji zawody zakończyła Nikola Brejnak, która po porażce w pierwszej rundzie zawodów odniosła kilka zwycięstw w grze od tyłu.

Po wczorajszych zwycięstwach w Wyszogrodzie w dniu dzisiejszym zawodnicy Młodej Bogorii przystąpili do walki w wojewódzkim turnieju Żaków i Żaczek. Tym razem żadnemu z zawodników Młodej Bogorii nie udało się awansować do najlepszej czwórki zawodów. Najbliżej osiągnięcia tego celu była Tosia Zembowicz, która po minimalnej porażce w pierwszej rundzie turnieju, następnie wygrała kilka gier by w walce o awans do pierwszej czwórki zawodów ulec Dorocie Sass. Ostateczni Tosia ukończyła zawody na miejscach 5-6. Swoje gry ćwierćfinałowe w stounku 0:3 w setach przegrali Mikołaj Giereło i Krzysztof Stąporek. Oni zawody w Warszawie zakończyli na miejscach 5-8. Pozostałe miejsca naszych zawodników: 17-20 Gracjan Brejnak, 21-24 Michał Magott, 25-32 Wiktor Gil, Marcin Zieliński i Kamil Sadowski. Wszystkim zawodnikom Młodej Bogorii oraz trenerom Dariuszowi Budzichowi i Pawłowi Szelińskiemu gratulujemy doskonałych występów.