W weekend III Grand Prix Polski Kadetów

W turnieju głównym Bogorię reprezentować będą Artur Michalczyk, Szymon Wiśniewski i Martyna Lis.

Wszyscy wyżej wymienieni tenisiści Młodej Bogorii awans do Grand Prix Polski uzyskali z turniejów wojewódzkich. Przypomnijmy, że w w zawodach rozegranych blisko trzy tygodnie temu w Wyszogrodzie pierwsze miejsce zajął Artur Michalczyk, który w finale pokonał występującego jeszcze w kategorii Żaków Szymona Wiśniewskiego. W kategorii Kadetek po raz pierwszy w tym sezonie triumfowała Martyna Lis.

Zawody rozgrywane w Luboniu są ostatnim turniejem przed Mistrzostwami Polski w tej kategorii wiekowej. III Grand Prix będzie szczególnie ważne dla Artura Michalczyka, który walczy o bezpośredni limit do Mistrzostw Polski, który uzyska 32 najlepszych zawodników rankingu ogólnopolskiego po trzech turniejach. Tenisista Młodej Bogorii obecnie plasuje się obecnie ex aequo z Kacprem Ligowskim na 32 miejscu, dlatego potrzebuje on dobrego startu i punktów w Luboniu. Z kolei Szymon, który będzie mierzył się z cztery lata starszymi przeciwnikami do Wielkopolski udaje się głównie po kolejne cenne doświadczenie i sprawienie miłej niespodzianki.

Na dobry start w Luboniu liczy również Martyna Lis. Podopieczna trenera Dariusza Budzicha, która nie wystąpiła  w pierwszym turnieju ze względu na kontuzję również potrzebuje punktów, aby być wyżej w rankingu kadetek w następnym sezonie. Martyna dopiero pierwszy rok występuje w tej kategorii wiekowej i zdobyte w weekend punkty przydadzą się jej na następny sezon. Nasi zawodnicy swoje pierwsze mecze rozegrają w sobotę, kiedy to rozpocznie się turniej główny.