Bogoria wciąż z szansami na Play-Offy

You are currently viewing Bogoria wciąż z szansami na Play-Offy

Dzięki dzisiejszemu zwycięstwu 3:1 nad GMKS Strzelec Frysztak nasi zawodnicy wciąż pozostają z szansami na awans do play-offów.

Po niedzielnej porażce w Dekorglassem 2:3 tenisiści Bogorii bardzo utrudnili sobie drogą na awans do pierwszej czwórki po fazie zasadniczej. Aby pozostać w grze musieli dzisiejszego wieczoru pokonać przedostatni zespół Superligi za trzy punkty. W pierwszej grze będący ostatnio w bardzo dobrej formie Kuba Kosowski zmierzył się z Michałem Dąbrowskim. Tenisista z Podkarpacia, który ostatnio pokonał Roberta Florasa rozpoczął spotkanie z Kosą bezkompromisowo grając bardzo ofensywny tenis stołowy. Taka taktyka Dąbrowskiemu przynisoła  zwycięstwa w dwóch pierwszych setach Później jednak zaczął on popełniać większą ilość błędów dzieki czemu nasz zawodnik wygrał dwie kolejne partie. W tie-breaku jednak więcej szczęścia było po stronie tenisisty gości który wygrał całe spotkanie 3:2.

W następnej potyczce Daniel Górak grał z Białorusinem Pawłem Platonowem. Zazwyczaj w spotkaniach tych zawodników dochodziło do wyrównanych starć. Nie inaczej było tym razem po niezwykle wyrównanej batalii zwyciężył 3:2 Góra, a większość setów kończyła się zwyciestwem dwupunktowym jednego albo drugiego. W decydującym piątym secie więcej zimnej krwi zachował Daniel dzięki czemu wyrównał cały stan rywalizacji na 1:1. Przy tym stanie meczu doszło do gry Oh Sang Euna z Mateuszem Czernikiem. Wiele kibiców zastanawiało się czemu Koreańczyk znowu gra na pozycji numer trzy. Przyczyną takiego stanu rzeczy był wirus jakiego nabawił się nasz zawodnik po przyjeździe do Grodziska Mazowieckiego. Mimo choroby Oh zwyciężył niżej notowanego rywala 3:2 przedłużając jeszcze szansę Bogorii na Play-Offy.

W ostatnim jak się później miało okazać pojedynku Kuba Kosowski walczył z Platonowem. Tym razem kibice w Grodzisku Mazowieckim po raz kolejny obejrzelia pięciosetowy pojedynek. W ostatniej partii Kosa przegrywał już 7:2, jednak wzniósł się na wyżyny swojej gry i po dosokonałych wymianach zwyciężył decydującego seta 11:9, dając wiktorię Bogrii za trzy punkty 3:1. Aby podopieczni trenera Tomasza Redzimskiego awansowali do wspominanych Play-Offów muszą wygrać za trzy punkty w Grudziądzu 10 maja z miejscową Olimpią, zaś zespół 3S Polonii Bytom przegrać w Zielonej Górze z Palmiarnią również nie zdobywając żadnego punktu.

Bogoria Grodzisk Mazowiecki-GMKS Strzelec Frysztak 3:1
Kuba Kosowski-Michał Dąbrowski 2:3 (8:11,6:11,11:4,12:10,9:11)
Daniel Górak-Paweł Platonow 3:2 (9:11,11:7,11:13,11:9,12:10)
Oh Sang Eun-Mateusz Czernik 3:2 (11:8,11:8,10:12,6:11,13:11)
Kuba Kosowski-Paweł Platonow 3:2 (11:8,7:11,11:9,8:11,11:9)