IO: Jung ostatnim zawodnikiem Bogorii w singlu

Olimpijski turniej tenisa stołowego powoli wkracza w decydującą fazę. Do najlepszej 16 zawodów awans udało się uzyskać Jung Youngsikowi.

W drabince singla było, aż 3 zawodników broniących barw Bogorii. Byli to oprócz wspomnianego Junga, również Panagiotis Gionis oraz Gao Ning. Zarówno Grek, jak i reprezentant Singapuru zmagania rozpoczynali od drugiej rundy. W niej pewne zwycięstwo 4:0 nad Padsakiem Tanviriyavechekulem z Tajlandii odniósł Gionis, zapewniając sobie awans do najlepszej 32 turnieju. Niestety sztuka ta nie udała się Ningowi. Nowy nabytek naszego klubu uległ po wyrównanym pojedynku 3:4 Anglikowi Paulowi Drinkhallowi.

Od trzeciej rundy zawody olimpijskie rozpoczynał Jung Youngsik. Obecnie 12. zawodnik światowego rankingu ITTF pokonał w swoim pierwszym pojedynku w Rio de Janeiro innego Anglika Liama Pitchforda, który był jedną z rewelacji tegorocznych Drużynowych Mistrzostw Świata w Malezji. Rywalem naszego tenisisty stołowego w walce o najlepszą ósemkę Igrzysk będzie Chińczyk Ma Long, który aktualnie jest liderem rankingu ITTF i Mistrzem Świata z 2015 roku. Kolejnego zwycięstwa nie udało się odnieść Panagiotisowi Gionisowi. Trzeba przyznać jednak, że w trzeciej rundzie miał on niezwykle ciężkiego rywala, a mianowicie Japończyka Juna Mizutaniego. Wyrównana walka toczyła się jedynie w dwóch pierwszych setach, po których wynik brzmiał 1:1. Później rozstawiony z numerem 4 w turnieju olimpijskim Mizutani doszedł do głosu i pewnie wygrał trzy kolejne partie.

Wspomniany Mizutani będzie liderem swojej reprezentacji w turnieju drużynowym. Przypomnijmy, że to właśnie  Kraj Kwitnącej Wiśni będzie pierwszym rywalem Biało-Czerwonych w turnieju drużynowym. W spotkaniu tym wystąpi Daniel Górak, który ciężko trenuje by jak najlepiej wypaść w starciu przeciwko Mizutaniemu i spółce. Mecz ten zostanie rozegrany 13 Sierpnia. A pozostając przy reprezentantach Polski to na 2. rundzie swój start w Rio de Janeiro zakończyli Wang Zeng Yi oraz Jakub Dyjas, ich pogromcami byli odpowiednio Bojan Tokic oraz Alexander Shibaev. Poniżej szczegółowe wyniki spotkań zawodników Bogorii.

2 runda singla

Panagiotis Gionis-Padsak Tanviriyavechekul 4:0 (11:7,11:2,11:5,11:6)

Gao Ning-Paul Drinkhall 3:4 (7:11,6:11,11:3,3:11,11:9,11:9,8:11)

3 runda singla

Jung Youngsik-Liam Pitchford 4:1 (6:11,11:8,13:11,11:5,11:5)

Panagiotis Gionis-Jun Mizutani 1:4 (11:9,10:12,11:5,11:8,11:6)