9 września pierwszy mecz Bogorii w Bydgoszczy

You are currently viewing 9 września pierwszy mecz Bogorii w Bydgoszczy

Już w najbliższy piątek o godzinie 18 w inaugurującym spotkaniu Lotto Superligi, Dartom Bogoria podejmie na wyjeździe zespół Zooleszcz Bydgoszcz.

Po ponad trzymiesięcznej przerwie wracają rozgrywki Superligi tenisa stołowego, jednej z najsilniejszych lig w Europie. Letnie okienko transferowe przyniosło wzmocnienia wielu drużyn. Bardzo swój skład wzmocniła Bogoria, która pozyskała medalistę Mistrzostw Europy Panagiotisa Gionisa. Grek w rankingu Międzynarodowej Federacji ITTF zajmuje 26. Miejsce. Oprócz niego i Daniela Góraka we wspomnianym spotkaniu w Bydgoszczy wystąpi również pozyskany przed tym sezonem Masaki Yosida. Młody Japończyk w ostatnim sezonie występował w niemieckiej Bundeslidze, gdzie miał dodatni bilans gier i wygrywał z najlepszymi tenisistami świata.

Nasi przeciwnicy z Bydgoszczy również nie próżnowali w wakcyjnej przerwie i pozyskali kilku mocnych zawodników. Oprócz Chao Zhai z Chin oraz Harmeeta Desai skład drużyny Zbigniewa Leszczyńskiego wzmocnił Młodzieżowy Mistrz Polski z tego roku Marek Badowski, który na co dzień trenuje w Grodzisku Mazowieckim. Zooleszcz w inaugurującym spotkaniu prawdopodobnie wystąpi w składzie: Adam Pattantyus, Marek Badowski, Andrew Baggaley i Donghoon Kang. Liderem zespołu z Bydgoszczy w poprzednim sezonie był defensor Pattantyus, który w zeszłym sezonie miał bardzo dobry bilans spotkań w Superlidze 18-9.

W ostatnim spotkaniu między tymi drużynami, które zostało rozegrane w lutym tego roku również w Bydgoszczy tryumfowała nasza drużyna. Wówczas dwa punkty dla podopiecznych trenera Tomasza Redzimskiego zdobył nieobecny teraz z powodu kontuzji barku Oh Sang Eun, jedno oczko „dorzucił” Daniel Górak, który pewnie 3:0 w setach pokonał Pattantyusa. Honorowy punkt dla pokonanych zdobył Donghoon Kang, który wygrał z nieobecnym już w Grodzisku Mazowieckim Kubą Kosowskim.

Mamy nadzieję, że Bogoria rozpocznie sezon od pewnych trzech punktów, a z dobrej strony zaprezentują się nasi nowi zawodnicy Gionis i Yosida. Przypominamy, że dzień po tym spotkaniu odbędzie się piknik rodzinny, w trakcie którego zostanie również rozegrana gra pokazowa Daniela Góraka, z którymś z naszych nowych zawodników. Z kolei 15 września o godzinie 18 Bogoria we własnej hali podejmie Palmiarnię Zielona Góra. Już teraz wszystkich kibiców zapraszamy na to spotkanie.