Relacja z Pikniku Rodzinnego

Sportowa rywalizacja od samego rana, doskonała atmosfera oraz integracja mieszkańców Grodziska Mazowieckiego to wszystko działo się w trakcie naszego pikniku rodzinnego.

Cały event sportowo-kulturowy rozpoczął się od turnieju naszej Akademii Tenisa Stołowego. Początkowo wszyscy młodzi zawodnicy naszego klubu rywalizowali w czterech grupach. Dwóch najlepszych z każdej grupy awansowało do turnieju głównego, zaś pozostali rywalizowali w turnieju pocieszenia. W nim najlepszy okazał się Kamil Sadowski, za nim uplasował się Marcin Zieliński, a na najniższym stopniu podium stanął Wojtek Ulewicz. Z kolei w turnieju głównym tryumfował medalista Mistrzostw Polski Żaków i Młodzików Szymon Wiśniewski, który w finale pokonał Adama Banasika. Trzecie miejsce przypadło Mikołajowi Giereło. Najlepsi zawodnicy otrzymali wartościowe nagrody rzeczowe i dyplomy, które wręczył prezes Grodziskiej Spółdzielni Mieszkaniowej Krzysztof Kozera.

Na pewno bez finansowego i organizacyjnego wsparcia Spółdzielni Mieszkaniowej nie udałoby się tak doskonale przeprowadzić całego pikniku. O 12 wystartowaliśmy z otwartym turniejem. Udział w nim wzięło 33 zawodników i zawodniczek. Ostatecznie zwycięzcą okazał się Damian Selerski, który w pokonanym polu zostawił Jarosława Okrucha i Michała Markowskiego. Miejsce czwarte zajął Szymon Wiśniewski, który w całych zawodach ograł kilku bardzo dobrych seniorów.

Jednak największą atrakcją dla wszystkich, którzy wzięli udział w pikniku był pojedynek pokazowy Daniela Góraka i medalisty Mistrzostw Europy Panagiotisa Gionisa. Po kilku naprawdę efektownych wymianach Daniel z Gionisem grali przez pół godziny z wszystkimi chętnymi osobami. Przy okazji zapraszali oni na czwartkowy mecz z Palmiarnią Zielona Góra, rozdając kibicom bilety. W czasie trwania rozgrywek przy stole, na zewnątrz odbywały się liczne konkursy i zabawy dla dzieci. Nie zabrakło również grilla oraz miejsc w których wszyscy goście mogli spokojnie usiąść i miło spędzić czas.

Cieszymy się, że dopisała pogoda oraz frekwencja. Tego typu inicjatywy zachęcają do uprawiania tenisa stołowego, a także kibicowania i uczestnictwa w spotkaniach Bogorii. Przypominamy, że najbliższa okazja już w ten czwartek o godzinie 18, gdy w hali sportowej przy ulicy Westfala 3a podejmiemy ekipę z Zielonej Góry. Wszystkim osobom, które wzięły udział w naszym pikniku serdecznie dziękujemy