Czas na starcie z Kolpingiem w Lotto Superlidze

You are currently viewing Czas na starcie z Kolpingiem w Lotto Superlidze

 

Po spotkaniach w Lidze Mistrzów tenisiści stołowi Bogorii Grodzisk Mazowiecki wracają do rozgrywek na krajowym podwórku.

W 5. Kolejce Lotto Superligi Bogoria podejmie Kolping Frac Jarosław. Mecz ten zostanie rozegrany 6 listopada (niedziela) o godzinie 16 w grodziskiej hali przy ulicy Westfala 3a.

Podopieczni Tomasza Redzimskiego przystąpią do tego spotkania dwa dni po rywalizacji na wyjeździe z G.V. Hennebont. Francuzi mierzą się z nami w III kolejce Ligi Mistrzów. Jednak szeroki skład Bogorii nie powinien wpłynąć na dyspozycję grodziszczan w niedzielnym meczu. Po czterech rundach gier Lotto Superligi Bogoria plasuje się na drugim miejscu. Jak do tej pory nasi zawodnicy ulegli tylko raz na wyjeździe ekipie Dojlid Białystok. W bardzo dobrej formie w tym sezonie jest Daniel Górak. Nasz srebrny medalista niedawno zakończonych Mistrzostw Europy, w tym sezonie w rozgrywkach drużynowych przegrał tylko jedną grę. Oprócz niego w starciu przeciwko Kolpingowi wystąpi Gao Ning oraz debiutujący w tym sezonie w barwach Bogorii Zbyszek Grześlak.

 

Nasi przeciwnicy z Podkarpacia jak do tej pory w rozgrywkach Superligi spisują się trochę poniżej oczekiwań, zajmując 9. Pozycję. Tym bardziej, że drużyna Jarosławia ma naprawdę mocny skład. O sile tego zespołu stanowi Brazylijczyk Gustavo Tsuboi. Leworęczny gracz, który trzy razy występował na Igrzyskach Olimpijskich obecnie w światowym rankingu ITTF zajmuje 76. Pozycję, chociaż w tym roku był już nawet 44 rakietą świata. Oprócz niego w Kolpingu występuje również Kuba Kosowski, który jeszcze rok temu bronił barw Bogorii. Popularny Kosa powoli wraca do wielkiej formy, o czym niech świadczy jego zwycięstwo w I Grand Prix Polski seniorów. Skład ekipy Kamila Dziukiewicza uzupełnia Dimitrij Prokopcov, który również jest w najlepszej setce światowego rankingu ITTF.

 

Bardzo wyrównany i mocny skład naszych przeciwników pokazuje, że Bogorię czeka naprawdę ciężkie zadanie. Mamy jednak nadzieję, że nasi zawodnicy podtrzymają dobrą passę z tego sezonu i zwycięsko wyjdą ze starcia z zespołem z Podkarpacia. Wszystkich kibiców serdecznie zapraszamy na spotkanie 6 listopada o godzinie 16 na halę sportową przy Westfala 3a.