Do Francji po zwycięstwo

 

W najbliższy piątek nasi zawodnicy zmierzą się na wyjeździe z G.V. Hennebont w ramach trzeciej kolejki Ligi Mistrzów.

Po wygranej 3:0 z TTC Ostrava i porażce 0:3 z FC Saarbrucken TT we własnej hali podopieczni Tomasza Redzimskiego udają się na pierwsze wyjazdowe spotkanie w elitarnej Champions League. Zawodnicy z Hennebont podobnie jak nasza drużyna w dwóch spotkaniach grupowych zaliczyła jedno zwycięstwo i jedną porażkę. Jednak pierwsze spotkania ekipa z Francji grała na wyjeździe. Mecz ten będzie miał niezwykle ważne znaczenie dla układu tabeli grupy C, w której walczy drużyna Bogorii.

Tenisiści z pewnością będą chcieli zatrzeć złe wrażenie po porażce w ostatnim mecz z Saarbrucken. Nie najlepiej w rywalizacji z Niemcami spisali się nasi zagraniczni zawodnicy Gao Ning i Panagiotis Gionis, którzy mieli stanowić o sile Bogorii. Dostają jednak oni bardzo szybką szansę odbudowania się w mecz z Francuzami. Oprócz nich w naszym składzie wystąpi Daniel Górak, który w tym sezonie prezentuje naprawdę solidny i wysoki poziom, co udowodnił m.in. w Mistrzostwach Europy z których wrócił z brązowym medalem.

W piątkowy wieczór naszych tenisistów stołowych czeka jednak naprawdę trudne wyzwanie. Drużyna Hennebont ma w swoich szeregach naprawdę doskonałych zawodników. Należą do nich Liam Pitchford (Brązowy medalista Drużynowych Mistrzostw Świata z tego roku) oraz Chen Chien-An. Tajwańczyk w najnowszym światowym rankingu ITTF plasuje się na bardzo wysokiej 28. Pozycji. Skład zespołu z Francji uzupełni jedna z legend światowego tenisa stołowego Kalinikos Kreanga. Te nazwiska zapowiadają naprawdę niezwykle interesujące spotkanie, które rozpocznie się o godzinie 20. Poniżej link do transmisji na żywo.

http://www.laola1.tv/en-int/livestream/gv-hennebont-tt-bogoria-grodzisk-mazowiecki-len