ITTF: Czterech naszych w najlepszej 70 świata

You are currently viewing ITTF: Czterech naszych w najlepszej 70 świata

 

W listopadowym rankingu międzynarodowej federacji ITTF, aż czterech zawodników Bogorii znajduje się w najlepszej 70. Najwyżej na 10. miejscu jest Jung Youngsik.

Koreańczyk tym samym zachował pozycję z października i jest to już kolejny miesiąc kiedy plasuje się wśród 10 najlepszych “rakiet” globu. Skok aż o pięć pozycji w rankingu na 62. miejsce zaliczył Daniel Górak. Jest to niewątpliwie efekt udanych Mistrzostw Europy z których Góra wrócił ze srebrnym medalem. Daniel już niedługo postara się poprawić jeszcze swoją pozycję, gdyż w najbliższym czasie będzie występował w międzynarodowych Mistrzostwach Szwecji.

Opróćz wspomnianej dwójki bardzo wysokie pozycje w rankingu zajmują Panagiotis Gionis oraz Gao Ning. Pierwszy z nich zanotował spadek o trzy pozycje w porównaniu do poprzedniego zestawienia i obecnie jest na 30. miejscu. Singapurczyk z kolei obecnie zajmuje 43. lokatę. Warto wspomnieć, że swoją pozycję rankingową znacząco poprawił Jakub Dyjas. Partner deblowy naszego Daniela Góraka po niezwykle udanych dla siebie Mistrzostwach Europy znalazł się na 36. pozycji na świecie. Pozostali zawodnicy Bogorii, czyli Masaki Yosida, Chan Kazuhiro oraz Oh Sang Eun nie zostali sklasyfikowani. Na czele rankingu w dalszym ciągu plasuje się czterech Chińczyków: Ma Long, Fan Zhendong, Xu Xin oraz Zhang Jike.