Polsko-Niemieckie starcie w Lidze Mistrzów

 

28 października w drugiej kolejce tenisowej Ligi Mistrzów Bogoria podejmie we własne hali finalistę Bundesligi z zeszłego sezonu zespół FC Saarbrucken TT.

Zawodnicy Tomasza Redzimskiego będą przystępować do tego spotkania podbudowani pewnym zwycięstwem 3:0 nad TTC Ostrava na inaugurację europejskich pucharów. Doskonale do zespołu wprowadził się Singapurczyk Gao Ning, który wystąpi również przeciwko drużynie znad Saary. Oprócz niego możemy być pewni startu Daniela Góraka i Panagiotisa Gionisa, którzy od 18 Października rywalizowali w Mistrzostwach Europy rozgrywanych w Budapeszcie. Fantastycznie zaprezentował się w nich Daniel Górak, który ze stolicy Węgier wrócił ze srebrny medalem w deblu. Góra był również blisko awansu do najlepszej ósemki w singlu, jednak po wyrównanym boju uległ w trzeciej rundzie Benedekowi Olahowi z Finlandii. Gionis z kolei dotarł do ćwierćfinału debla i miksta, ostatecznie nie udało mu się zdobyć w Mistrzostwach żadnego medalu

Nasi przeciwnicy z Niemiec również swój pierwszy mecz wygrali w stosunku 3:0 z francuskim G.V. Hennebont TT. Główną siłą ekipy Fc Saarbrucken jest wyrównany skład. Wszyscy czterej zawodnicy występujący w tej drużynie klasyfikują się w najlepszej 60 międzynarodowego rankingu ITTF. Najwyżej z nich jest Tiago Apolonia (18 pozycja), który jest drużynowym Mistrzem Europy z 2014 roku oraz zwycięzcą pierwszych Igrzysk Europejskich w drużynie z 2015 roku. Oprócz niego w kadrze jest dwóch Patricków Franziska i Baum, którzy z kolei łącznie mają 8  złotych medali Mistrzostw Europy w drużynie. Franzsika w parze z Jonathanem Grothem pokonali w finale debla zakończonych w niedzielę Mistrzostw Europy właśnie Góraka i Kubę Dyjasa. Zespół, który ma niezwykle utytułowanych tenisistów w swoich szeregach uzupełnia Słoweniec Bojan Tokic, który w niedawno zakończonych Igrzyskach olimpijskich w Rio de Janeiro pokonał w singlu reprezentującego Polskę Wang Zeng Yi. On również w swoim dorobku ma medale z Mistrzostw Kontynentu.

Zatrzęsienie gwiazd tenisa stołowego w grodziskiej hali przy ulicy Westfala 3a powinno sprawić, że będziemy mieli komplet publiczności. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 19. Wszystkich kibiców serdecznie zapraszamy.