Czy Bogoria podtrzyma zwycięską passę?

W niedzielne popołudnie Bogoria podejmie w kolejnym ważnym meczu LOTTO Superligi zespół Dekorglassu Działdowo. Będzie to hit 7. kolejki rozgrywek.

 

Nasi zawodnicy będą walczyć by powrócić na fotel lidera tabeli. Po 6 kolejkach podopieczni trenera Tomasza Redzimskiego z 14 punktami zajmują drugie miejsce w Lotto Superlidze ze stratą zaledwie jednego punktu do pierwszej Unii AZS Gdańsk. Jak do tej pory nasza drużyna jest niepokonana w lidze we własnej hali. Spotkanie 7. kolejki z Dekorglassem będzie okazją do podtrzymania tej dobrej passy. Tym bardziej, że nasi zawodnicy są podbudowani ostatnimi dwoma zwycięskimi pojedynkami w Lidze Mistrzów, które przybliżyły Bogorię do gry w ćwierćfinale elitarnej Champions League

Drużyna z Działdowa to wicemistrz Polski z zeszłego sezonu posiadając w swoim składzie wielu świetnych zawodników jak chociażby Wong Chun Ting, który w światowym rankingu ITTF plasuje się na 7. Miejscu czy reprezentacyjny kolega Wonga Tang Peng. Oprócz niego w zespole prowadzonym przez Piotra Kołacińskiego znajduje się Złoty medalista Igrzysk Paraolimpijskich z Londynu Patryk Chojnowski, który jest również wicemistrzem Polski w singlu z tego roku. W składzie ekipy Dekorglassu znajduje się również Wenliang Xu, który przez kilka sezonów występował w barwach zespołu Bogorii.

W naszym zespole liczymy na dobrą formę Daniela Góraka, który obecnie przewodzi w rankingu indywidualnym Lotto Superligi. Jak do tej pory popularny Góra nie przegrał jeszcze spotkania. Również nasi zagraniczni zawodnicy prezentują się bardzo dobrze w tym sezonie i z pewnością w spotkaniu z Dekorglassem będą chcieli to potwierdzić. Oprócz Daniela w jutrzejszym starciu wystąpią Panagiotis Gionis i Masaki Yosida. Niedzielna rywalizacja rozpocznie się o godzinie 16. Zawodnicy liczą na gorący doping kibiców we własnej hali i jak największą frekwencje w trakcie meczu.