Na początek roku z Politechniką Rzeszów

W pierwszym spotkaniu 2017 roku w Lotto Superlidze Bogoria podejmie na wyjeździe 6 stycznie drużynę z Podkarpacia.

Spotkanie z FIBRAIN G2A AZS Politechnika Rzeszów zostanie rozegrane w ramach 10. kolejki Lotto Superligi. Po dziewięciu rozegranych rundach gier sezonu zasadniczego Bogoria przewodzi tabeli z przewagą zaledwie jednego punktu nad drugą Unią AZS Gdańsk. Nasi piątkowi rywale plasują się obecnie na ósmym miejscu, jednak do czwartego miejsca, gwarantującego udział w play-offach tracą zaledwie cztery punkty.

Podopiecznie trenera Tomasza Redzimskiego przystąpią do starcia z Rzeszowem w najmocniejszym składzie. Już dziś do Grodziska Mazowieckiego przylatuje Gao Ning, który do tej pory występował w naszych barwach głównie w Lidze Mistrzów. Oprócz niego zagra niezawodny w ostatnich kilku spotkaniach Panagiotis Gionis oraz Daniel Górak, który również w spotkaniach Superligi spisuje się znakomicie. Dodatkowo Daniel mógł skupić się ostatnio na spokojnym treningu, a nie na licznych startach w kraju i na arenie międzynarodowej. W jego przypadku zawsze przynosiło to zwyżkę formy.

Nasi przeciwnicy z Rzeszowa w obecnym sezonie występują bardzo wyrównaną czwórką zawodników. Liderem ekipy grającego trenera Tomasza Lewadnowskiego, który jest indywidualnym Mistrzem Polskim miał być Koreańczyk Chia-Hung Sun, jednak jego bilans (2-5) nie jest porywający. Role kluczowego zawodnika zespołu Politechniki musiał przejąć zatem Vasily Lakeev, który rozegrał do tej pory największą ilość spotkań indywidualnych w Lotto Superlidze. Oprócz trójki wspomnianych zawodników zespół z Podkarpacia reprezentuje również dobrze spisujący się w tym sezonie Mateusz Gołębiowski (bilans indywidualny 5-3).

Wydaję się, że faworytem tego spotkania będzie nasza drużyna, jednak z pewnością nie można lekceważyć drużyny z Rzeszowa. Tym bardziej, że w obecnym sezonie udało się im ograć Dekorglass Działdowo i Polonię Bytom, czyli 3 i 4 drużynę w tabeli. Początek piątkowego starcia o godzinie 18. Transmisję na żywo znajdziecie na stronach Superligi.