Pewna wygrana Polaków z Danielem w składzie

Zwycięstwem 3:0 zakończyło się spotkanie reprezentacji Polski z Belgią w ramach drużynowych eliminacji Mistrzostw Europy. Punkt przypieczętowujący zwycięstwo Biało-Czerwonych.
Wczorajsza rywalizacja dla zespołu prowadzonego przez trenerów Tomasza Krzeszewskiego i Xu Kaia była z gatunku o być, albo nie być w walce o awans do jesiennych Mistrzostw Europy, które odbędą się w Luksemburgu. Ewentualna porażka przekreślała szansę Polaków na zajęcie choćby drugiego miejsca dającego grę w barażach. Na szczęście Wang Zeng Yi, Jakub Dyjas i Daniel Górak stanęli na wysokości zadania pokonując drugi raz w tych eliminacjach Belgów. Najbardziej wyrównany pojedynek w tym spotkaniu rozegrał Jakub Dyjas i Cedric Nuytinck. Dwie największe gwiazdy swoich reprezentacji rozegrały 4 bardzo wyrównane sety, w których 3:1 lepszy okazał się Dyjas.

Swój pojedynek co bardzo cieszy przed piątkowym spotkaniem ćwierćfinału ETTU (Bogoria na wyjeździe podejmie Stella Sport La Romagne) wygrał Daniel Górak pokonując również 3:1 w setach sklasyfikowanego na 158. miejscu w rankingu ITTF Florenta Lambieta. Żadnych szans występującemu w Morlinach Ostróda Robinovi Devosovi nie dał Wang Zeng Yi. Dzięki  zwycięstwu Polacy zapewnili sobie przynajmniej start w barażach do imprezy, które odbędzie się jesienią w Luksemburgu. Jeśli w ostatnim meczu grupy H Belgia pokona Słowenię to Polska bezpośrednio z pierwszego miejsca awansuje do Mistrzostw Starego Kontynentu.

Polska-Belgia 3:0
Wang Zeng Yi – Robin Devos 3:0 (10, 6, 3)
Jakub Dyjas – Cedric Nuytinck 3:1 (7, 9, -9, 10)
Daniel Górak – Florent Lambiet 3:1 (9, 5, -6, 7)

Wczorajsze zwycięstwo nad Belgią bardzo przybliżyło Biało-Czerwonych do awansu na Euro w Luksemburgu