Zosia Śliwka na podium Grand Prix Polski Żaków

You are currently viewing Zosia Śliwka na podium Grand Prix Polski Żaków

Bardzo udany występ w trakcie II Grand Prix Polski Żaczek zaliczyła Zosia Śliwka, która z Gdańska wraca z brązowym medalem.

Część naszych zawodników udała się nad Bałtyk wraz z trenerem Pawłem Szelińskim na piątkowe eliminacje. W nich występowały nasze Skrzatki Milena Mirecka i Ola Oskiera. Obydwie dzięki dwóm zwycięstwom w grupie awansowały do turnieju głównego (Ola zajęła w grupie pierwsze miejsce, zaś Milena drugie). W nim prawo startu wcześniej zapewnili sobie Zosia, Krzysztof Stąporek oraz Tosia Zembowicz.

Sobotni turniej główny również początkowo rozgrywany systemem grupowym ułożył się po myśli naszych młodych adeptów. Tosia rozstawiona w turnieju z numerem 24 zwyciężyła wszystkie trzy pojedynku, w tym pokonując turniejową „9” Julię Skwarek. Pierwsze miejsce w swojej grupie zajął również Krzysztof Stąporek, który w trzech spotkaniach stracił zaledwie seta. Drugą pozycję również dającą awans do najlepszej 32 turnieju zajęła Zosia Śliwka. Na czwartych miejscach z kolei rozgrywki grupowe ukończyła rozpoczynające swoją przygodę z turniejami Grand Prix Ola i Milena, które jednak trzeba pamiętać rywalizowały z przeciwniczkami o dwa lata starszymi. W grach o miejsca od tyłu Milena zwyciężyła swój pojedynek z przeciwniczką wyższą o jakieś 30 cm 3:0 w setach, zajmując w Gdańsku miejsca 49-56. Ola po wyrównanym pojedynku przegrała swój mecz 2:3 i ostatecznie zawody zakończyła na miejscach 57-64.

Po sobotnim obiedzie nasi zawodnicy prowadzeni przez trenerów Pawła Szelińskiego i Adama Białka ruszyli do walki w drabince turnieju głównego. Swoje gry w I rundzie nie bez problemu wygrał Krzysztof Stąporek (3:1 w setach) oraz Zosia Śliwka (3:2, chociaż przegrywała już 1:2 w setach). Niewiele zabrakło by do tej dwójki dołączyła Tosia Zembowicz. Tośka prowadziła już 2:0 w setach i 9:8 w trzeciej partii z Nataszą Korczak. Jednak przeciwniczka nie zamierzała się poddać i mimo ogromnego zaangażowania zawodniczki Bogorii to przeciwniczka po wyrównanym boju zwyciężyła 3:2. Tosia uległa również w kolejnej grze Dorocie Sass z GLKS-u Nadarzyn i turniej zakończyła na pozycjach 25-32.

W meczach których stawką był awans do ćwierćfinału mieszane szczęście mieli młodzi adepci naszej Akademii. Zosia Śliwka dosyć pewnie 3:1 w setach pokonała Zuzannę Sydrę, Krzysztof w takim samym stosunku uległ z rozstawionym z numerem piątym Szymonem Maciejewskim. Krzysztof dobrze spisał się w walce o miejsca od tyłu wygrywając dwa spotkania, dzięki czemu zajął wysokie 14 miejsce. Ta wysoka pozycja daje mu prawo startu w kolejnym Grand Prix Polski, które zostanie rozegrane w Kwidzynie.

Zosia w dzisiejszym meczu o awans do najlepszej czwórki w Polsce ograła 3:1 Julię Skwarek. Zwycięstwo to gwarantowało Zosi drugi medal turnieju Grand Prix. Przypomnijmy, że w pierwszym turnieju z tego cyklu Zosia uplasowała się na trzeciej pozycji. Tym razem było podobnie, gdyż w półfinale Śliwka nie sprostała Malwinie Jareckiej, ulegając jej 1:3 w setach.

Całe zawody to jednak ogromny sukces dla Zosi, która również jak Tosia Zembowicz startowała z zawodniczkami o rok starszymi. Ze swojego 2007 rocznika Zosia była ponownie najwyżej sklasyfikowaną zawodniczką. Trzecie miejsce podobnie jak Krzysztofowi gwarantuje Zosi start w III Grand Prix Polski. Zosi, Tosi, Milenie, Oli i Krzysztofowi oraz trenerom Pawłowi Szelińskiemu oraz Adamowi Białkowi gratulujemy udanego startu.