Masaki Yosida lepszy od Ovtcharova

Niezwykle miłą niespodziankę w trakcie trwające Qatar Open sprawił Masaki Yosida. Zawodnik Bogorii pokonał w drugiej rundzie turnieju w Doha 5 rakietę świata Dimitrija Ovtcharova.

Ovtcharov, którego Yosida pokonał w piątkowy wieczór to trzykrotny medalista Igrzysk Olimpijskich w drużynie i singlu, a także 7-krotny Mistrz Europy, również w singlu w 2013 roku. Japończyk doskonałą formę przejawiał już od początku zawodów w Katarze. Najpierw zajął pierwsze miejsce w swojej grupie eliminacyjnej, odnosząc trzy zwycięstwa. W tym z bardzo groźnym defensorem Chen Weixingiem 4:0 w setach. W decydującym o awansie do turnieju głównego meczu Masaki ograł 4:2 aktualnego Mistrza Europy leworęcznego Emmanuela Lebessona z Francji.

Po awansie do drabinki głównej piekielnie mocnego Pro Touru w Doha (udział w nim bierze cała światowa czołówka na czele z Mistrzem Olimpijskim z Rio Ma Longiem) Japończyk w klubowym pojedynku zawodników Bogorii pokonał 4:1 w setach Jung Youngsika, co również trzeba uznać za niespodziankę, gdyż Jung jest na 9. miejscu w światowym rankingu ITTF. W meczu o ćwierćfinał Masaki pokonał 4:2 wspomnianego Niemca Ovtcharova. Zwycięską passę tenisisty Bogorii przerwał wicelider wspomnianego rankingu Fan Zhendong. Oprócz Yosidy i Junga udział w turnieju w Katarze brał również Gao Ning. Jednak jemu nie udało się przebrnąć przez grupę eliminacyjną, w której po porażce z Kim Minesokiem zajął drugie miejsce. Mamy nadzieję, że świetną formę uda się podtrzymać Yosidzie również w rozgrywkach Lotto Superligi.