Daniel rusza po medal Mistrzostw Polski

You are currently viewing Daniel rusza po medal Mistrzostw Polski

Od piątku w nowoczesnej hali sportowej w Częstochowie 64 zawodników będzie walczyć o medale Mistrzostw Polski. Jednym z kilku faworytów do zdobycia tytułu mistrzowskiego jest nasz Daniel Górak.

W przeszłości Góra zdobywał, aż czterokrotnie złoty medal w singlu, w tym nieprzerwanie w latach 2013-2015. W zeszłym roku dominację naszego tenisisty w Mistrzostwach Polski przerwał dosyć niespodziewanie Tomasz Lewandowski. W półfinale turnieju rozgrywanego w Wałbrzychu pokonał on właśnie Góraka. Pomimo to Daniel turniej w Wałbrzychu mógł zaliczyć do udanych, gdyż oprócz brązowego krążka w grze indywidualnej, dorzucił on złoty medal w grze deblowej z Jakubem Dyjasem. Zapewne i w tym roku eksportowy polski debel, będzie bronił złotego medalu. Góra oprócz czterech złotych medali w grze singlowej w swoim dorobku posiada także dwa złote medale w deblu i cztery mikście, w którym nie występował w zeszłym roku.

W tegorocznych Mistrzostwach w Częstochowie głównym faworytem wydaje się być wspomniany Jakub Dyjas, który z racji najwyższego miejsca w międzynarodowym rankingu ITTF będzie rozstawiony w całych Mistrzostwach z numerem pierwszym. Zawodnik Bogorii to turnieju singlowego przystąpi jako turniejowa trójka, przed Danielem rozstawiony jest jeszcze były tenisista Bogorii Wang Zeng Yi. Wspomniany Lewandowski do zawodów w Częstochowie przystąpi z odległym 14 numerem. Mistrzostwa Polski rozpoczynają się już w piątek i wtedy swoje pierwsze gry w Częstochowie rozegra w piątek. Finały singla, debla i miksta przewidziane są na niedzielę 5 marca. Najważniejszy pojedynek o tytuł najlepszego zawodnika w grze pojedynczej mężczyzn odbędzie się o godzinie 13.20. Trzymamy mocno kciuki za Daniela.