Daniel Górak Dwukrotnym Mistrzem Polski AD 2017!!

Nasz zawodnik okazał się dominatorem w trakcie 85. Indywidualnych Mistrzostw Polski zdobywając dwa złote medale w grze indywidualnej i podwójnej.

Daniel okazał się bezkonkurencyjny w Częstochowie, w zawodach trwających od piątku do niedzieli wygrał wszystkie 6 spotkań w singlu oraz 4 w deblu. Dzisiejsze finały Góra rozpoczął od rywalizacji deblowej, gdzie wraz z Jakubem Dyjasem bronili tytułu z zeszłego roku. Naprzeciw nich stanęła mocna para klubowa Dekorglassu Działdowo Patryk Chojnowski/Xu Wenlinag. Cały finał stał na bardzo wysokim poziomie, również emocjonalnym. Po zaciętej pięciosetowej batalii zwycięzcami 3:2 okazali się Daniel i Kuba, potwierdzając tylko, że świetnie uzupełniają się przy stole. Po spotkaniu komentujący tą rozgrywkę Leszek Kucharski (jedna z legend polskiego tenisa stołowego) powiedział, że Daniel był najlepszym zawodnikiem spośród całej czwórki przy stole. Dla Górak naszego tenisisty był to już trzeci tytuł Mistrza Polski w grze podwójnej.

Zwycięstwo w deblu było z pewnością dobrym prognostykiem przed najważniejszym spotkaniem całych Mistrzostw, czyli finałem gry pojedynczej mężczyzn. W nim przeciwnikiem Daniela, była największa rewelacja całego turnieju Marek Badowski, który w półfinale sensacyjnie pokonał brązowego medalistę Mistrzostw Europy Jakuba Dyjasa. Spotkanie to bardzo dobrze rozpoczęło się dla Daniela od zwycięstwa w dwóch pierwszych setach. Również w trzecim Góra miał przewagę do stanu 7:6, wówczas o czas poprosił trener Badowskiego Zbigniew Leszczyński. Od tego momentu zawodnik Zooleszcz Bydgoszcz zaczął grać dużo pewniej i popełniać mniej błędów. Efektem czego było jego zwycięstwo w secie numer 3 i 4. Piąta partia padła jednak łupem tenisisty Bogorii, dzięki czemu wyszedł on ponownie na prowadzenie 3:2 w setach. Jego 21-letni przeciwnik nie zamierzał jednak odpuszczać, i dzięki zwycięstwu w szóstym secie doprowadził do wyrównania w całej rywalizacji. O losach Mistrzowskiego tytułu miał zadecydować siódmy set, który zaczął się doskonale dla Góraka, od prowadzenia 7:0. Marek Badowski jednak po raz kolejny pokazał, że jest prawdziwym fighterem i doprowadził do stanu 7:6. Na szczęście trzy kolejne piłki padły łupem naszego zawodnika, co dało mu aż cztery piłki meczowe. Co prawda pierwsze trzy udało się obronić wychowankowi Returnu Piaseczno, jednak przy stanie 10:9 obaj zawodnicy zagrali kapitalną akcję, w której sporo szczęścia miał Daniela trafiając piłeczką w kant stołu i zapewniając sobie tym samym 5. Indywidualny Tytuł Mistrza Polski.

85. Indywidualne Mistrzostwa Polski z pewnością będą wyjątkowe dla Daniela, któremu po raz drugi (pierwszy w 2013 roku) udało się zdobył tytuły mistrzowskie zarówno w singlu, jak i deblu. W trakcie występów w Indywidualnych Mistrzostwach Polski Daniel Górak zdobył już 12 złotych medali, zapisując się kartach historii tenisa stołowego. Dzięki dzisiejszemu tytułowi w singlu nasz zawodnik awansował na czwarte miejsce wśród tenisistów, którzy wygrali w swojej karierze największą ilość tytułów indywidualnych. Przed naszym graczem są tylko takie tuzy jak Andrzej Grubba, Lucjan Błaszczyk i Witold Woźnica. Po dekoracji Prezes Polskiego Tenisa Stołowego Pan Dariusz Szumacher wręczył Danielowi niezwykle miłą nagrodę, nominację do Galerii Sław Polskiego Tenisa Stołowego. Oprócz Daniela podobny zaszczyt spotkał w Częstochowie Natalie Partykę. Danielowi składamy ogromne gratulacje i jesteśmy dumni, że okres jego największych sukcesów życiowych przypada na czas w którym reprezentuje Dartom Bogorię Grodzisk Mazowiecki.

Finał debla:
Daniel Górak/Jakub Dyjas-Patryk Chojnowski/Xu Wenliang 3:2 (11:5, 7:11, 11:9, 10:12, 11:5).

Finał singla
Daniel Górak – Marek Badowski 4:3 (11:6,11:6,9:11,7:11,11:8,5:11,11:9)