Dawid Budzich i Tosia Zembowicz na podium WTK Żaków

Zwycięstwem Dawida Budzicha zakończył się III wojewódzki turniej klasyfikacyjny Żaków w Siedlinie. Na najniższym stopniu podium w kategorii Żaczek stanęła Tosia Zembowicz.

Turniej w Siedlinie, który zarazem jest kwalifikacją do Grand Prix Polski w tej kategorii wiekowej na starcie zgromadził 46 zawodniczek i zawodników z całego województwa. W turnieju chłopców najlepszy okazał się syn trenera naszej Akademii Darka Budzicha, nie tracąc w całym turnieju żadnego seta. W drodze do zwycięstwa Dawid w półfinale pokonał najwyżej rozstawionego w całych zawodach Kacpra Weikuma, zaś w finale nie dał szans turniejowej dwójce Adamowi Kosteckiemu. Dzięki zwycięstwu Budzich uzyskał awans do turnieju Grand Prix. Oprócz zwycięzcy, pozostała czwórka występujących w Siedlinie naszych adeptów znalazła się w najlepszej 16 turnieju. Na miejscach 9-12 sklasyfikowani zostali Kamil Sadowski, Fabian Sprzączak i Piotr Garwoła. Z kolei w przedziale 13-16 znalazł się Wojtek Ulewicz.

Świetnie w turnieju Żaczek spisały się nasze zawodniczki. Bardzo blisko finału była Tosia Zembowicz. Tośka w półfinałowym starciu z Sylwią Rajkowską prowadziła już 2:1 w setach, jednak to zawodniczka z Jeżewa odchodziła od stołu jako zwyciężczyni, zapewniając sobie awans na turniej Grand Prix. W drugim półfinale Ola Oskiera uległa 0:3 zwyciężczyni całych zawodów Aleksandrze Krajewskiej. W grach od tyłu dochodził do klubowych spotkań naszych Żaczek. Najpierw Milena Mirecka po niezwykle zaciętym boju 3:2 pokonała Olę, a następnie w grze o trzecie miejsca Tosia 3:0 w setach wygrała z Mileną. Ostatecznie Tosia zajęła trzecie, Milena czwarte, zaś Ola piąte miejsce. Ze względu na wysoką pozycję w rankingach ogólnopolskich udział w III Grand Prix Polski zapewniony mają inni zawodnicy Bogorii Zosia Śliwka i Krzysztof Stąporek.