Miłosz Redzimski na podium III Grand Prix Polski Młodzików

 

W kończący się weekend czwórka adeptów naszej Akademii rywalizowała w III Grand Prix Polski Młodzików. W Gdańsku najlepsze miejsce z naszych zajął Miłosz Redzimski, który zawody skończył z brązowym medalem.

Miłosz podobnie jak Szymon Wiśniewski mieli zapewniony od razu start w turnieju głównym, z racji wysokiej pozycji w rankingu ogólnopolskim. W piątkowych eliminacjach musieli walczyć Adam Banasik i Mikołaj Giereło i poradzili sobie w nich doskonali. W piątkowych grach grupowych łącznie Adam i Miki odnieśli dziewięć zwycięstw, nie doznając żadnej porażki. Co więcej w swoich grach nie stracili oni nawet seta i pewnie awansowali do turnieju głównego. W sobotnim turnieju głównym adepci naszej Akademii rozpoczęli rywalizację od gier w czteroosobowych grupach. Swoje grupy awansując do najlepszej 32 turnieju w Gdańsku wygrali Miłosz Redzimski i Adam Banasik. Drugie miejsce również premiujące dalszym awansem zajął Szymon. Sztuka ta nie udała się Mikołajowi Giereło, który nabawił się kontuzji i rozegrał w sobotę tylko dwa spotkania. Ostatecznie zakończył on turniej na miejscach 49-56.

W turnieju głównym świetnie radził sobie syn trenera pierwszej drużyny Bogorii. Miłosz. Do spotkania półfinałowego wygrał trzy pojedynki w stosunku 3:1. W półfinale Grand Prix Polski doszło do przedwczesnego finału, gdyż Miłosz który wygrał drugi turniej Grand Prix spotkał się ze zwycięzcą pierwszego Grand Prix Dawidem Kosmalem. Redzimskiemu tym razem nie udało się pokonać o dwa lata starszego przeciwnika z Limanowej. Chociaż Miłosz w czwartym i piątym secie miał jedną piłkę meczową, po zaciętej batalii uległ Kosmalowi 2:3. Po porażce zakończył on zawody w Gdańsku na najniższym stopniu podium. Wspomnianemu Kosmalowi 0:3 uległ również Adam Banasik w spotkaniu, którego stawką był awans do ćwierćfinału. W grach od tyłu Adam uległ swojemu koledze klubowemu Szymonowi Wiśniewskiemu 2:3. Szymon po porażce w pierwszej rundzie turnieju głównego z Tomaszem Trzaskowskim, świetnie radził sobie w grach od tyłu. Wiśnia odniósł w nich trzy zwycięstwa i turniej zakończył na wysokim 12. miejscu, Banasik z kolei uplasował się na 21. pozycji. Cała trójka ma zapewniony udział w Mistrzostwach Polski Młodzików. Ich wysokie miejsca w trakcie III Grand Prix Polski sprawiają, że mają oni bardzo duże szanse na medal w turnieju drużynowym.