Daniel Górak wygrywa Belarus Open

Zawody w Mińsku na długo zapadną w pamięci Daniela Góraka. Daniel wraz z Wang Zeng Yim wygrali turniej deblowy. W singlu z kolei Góra doszedł do ćwierćfinału gdzie przegrał 3:4 ze wspomnianym Wandżim.

Daniel zmagania w Belarus Open zaczął w piątkowy poranek. W pierwszych dwóch rundach bardzo pewnie pokonał, najpierw Leva Katsmana 4:0 w setach, a następnie 4:1 Anglika Davida Mcbeatha. Dzięki tym wygranym Góra awansował do najlepszej 16 turnieju w Mińsku. Również w piątek nasz zawodnik, występujący w deblu z byłym zawodnikiem Bogorii Wang Zeng Yim awansowali do ćwierćfinału. Jeszcze bardziej dla Daniela udana była sobota. Najpierw polski debel awansował do finału gry deblowej, a następnie Góra zapewnił sobie awans do ćwierćfinału singla pokonując ponownie 4:0 w setach młodego Rumuna Pletę. W nim na naszego tenisistę czekał już… Wang Zeng Yi. Po niezwykle zażartej siedmiosetowej walce to Wang odszedł od stołu jako zwycięzca. W dzisiejszym finale Daniel z Wandżim nie dali najmniejszych szans Japończykom Takami i Kizukuri. Wygrana 3:0 w setach dała Polakom tytuł Mistrzowski. Dla Góry to kolejny wielki sukces po dwóch tytułach w Mistrzostwach Polski. Serdecznie gratulujemy naszemu zawodnikowi.