M.Redzimski w czołówce Grand Prix Polski Kadetów

Świetny start w rozgrywanym w weekend turnieju Grand Prix Polski Kadetów zaliczył Miłosz Redzimski, który w starszej kategorii zajął 7. miejsce.

Do Lubonia na III turniej Grand Prix w kategorii wiekowej wybrało się czwórka adeptów naszej Akademii, jednak tylko dla Martyny Lis był to turniej w swojej kategorii wiekowej. Zarówno Miłosz, jak i Adam Banasik i Szymon Wiśniewski rywalizują w kategorii młodzików. O awans do turnieju głównego w piątkowych eliminacjach walczył Szymon Wiśniewski. Szymon eliminacje przeszedł jak burza wygrywając wszystkie cztery pojedynki, dołączając do pozostałej trójki naszych zawodników w turnieju głównym. Sobotni turniej główny lepiej rozpoczął się dla Martyny i Miłosza. W swoich grupach zajęli oni drugie miejsca, awansując tym samym do najlepszej 32 zawodów w Luboniu. Sztuka ta nie udała się Banasikowi i Wiśniewskiemu. Ostatecznie pierwszy z nich został sklasyfikowany na miejscach 49-56, zaś drugi 41-48.

Miłosz świetnie rozpoczął najważniejsze starcia w turnieju Grand Prix. Najpierw w I rundzie pokonał 4:1 wyżej rozstawionego Szymona Kolasę, a następnie w walce o awans do ćwierćfinału nie dał szans zawodnikowi gospodarzy Patrykowi Pyśkowi zwyciężając 4:0, co było jedna z największych niespodzianek całych zawodów. Sztuka da nie udała się Martynie Lis, która w pierwszej rundzie uległa najwyżej rozstawionej Kamili Gryko. Następnie w grach od tyłu Martyna zanotowała dwa zwycięstwa i trzy porażki zajmując ostatecznie 20. miejsce. To miejsce oraz poprzednie starty w zawodach Grand Prix Polski dają Martynie w rankingu ogólnopolskim miejsce w okolicach 20, co daje jej pewność startu w Mistrzostwach Polski. W niedzielnym ćwierćfinale Miłosz uległ 1:4 Kubie Kwapisiowi, w grach o miejsca Miłosz przegrał jedno spotkanie i jedno wygrał zajmując 7. miejsce. Pozycja w najlepszej ósemce, w rywalizacji z zawodnikami cztery lata starszymi przeciwnikami to z pewnością dla Miłosza duży sukces. Zarówno jemu, jak i pozostałym naszym zawodnikom i trenerowi Zbyszkowi serdecznie gratulujemy.