Do Działdowa po awans do finału Lotto Superligi

You are currently viewing Do Działdowa po awans do finału Lotto Superligi


Już jutro zawodnicy Bogorii zagrają drugi mecz półfinału Lotto Superligi, przeciwko ekipie Dekorglassu Działdowo. W pierwszym meczu nasi zawodnicy zwyciężyli we własnej hali 3:1.

Na wtorkowe spotkanie, które rozpocznie się w Działdowie o godzinie 18, nasi zawodnicy wyruszyli dzisiaj rano. W spotkaniu z Dekorglassem podopieczni trenera Tomasza Redzimskiego udali się w składzie Daniel Górak, Gao Ning i Panagiotis Gionis. Czyli mocniejszym, niż w wygranym pierwszym spotkaniu w Grodzisku Mazowieckim. Wówczas zabrakło Gao Ninga, który w trakcie Mistrzostw Świata był o krok od pokonania Japończyka Niwa Koki (przegrał z nim 3:4 w setach) obecnie 11 rakiety świata. Do najlepszej 32 Mistrzostw Świata dotarł z kolei Panagiotis Gionis. Po zwycięstwie w drugiej rundzie nad zawodnikiem AZS Unii Gdańsk Yang Wangiem, w 1/16 finału Panos nie sprostał Vladimirowi Samsonovowi. Daniel Górak z kolei w Dusseldorfie dotarł do 1/8 finału w debla, zaliczając dobre pojedynki w parze z Kubą Dyjasem. Wydaje się, że nasi zawodnicy są w dobrej formie przed jutrzejszą rywalizacją i wrócą z Działdowa z tarczą, czyli awansem do wielkiego finału Lotto Superligi, który odbędzie się 10 czerwca w Kobyłce o godzinie 16 (tylko jeden mecz).

Ekipa z Działdowa prawdopodobnie również jutro wystąpi w najmocniejszym składzie na czele z Wong Chung Tingiem. Reprezentant Hongkongu w trakcie Mistrzostw Świata zaliczył dwa ćwierćfinały (w deblu i singlu) i wydaje się być w naprawdę wyśmienitej formie przed starciem z Bogorią. Oprócz niego trener gości Piotr Kołaciński zapewne desygnuje do gry Jiriego Vrablika i Patryka Chojnowskiego. Bardzo ważne z perspektywy tego spotkania może być ustawienie trenerów obydwu drużyn, czyli jacy zawodnicy spotkają się ze sobą.

Zwycięstwo w pierwszym meczu 3:1 daje Bogorii sporą zaliczkę przed jutrzejszym spotkaniem. W przypadku ewentualnej porażki 2:3 to również zawodnicy Bogorii awansują do wielkiego finału Lotto Superligi. Mamy nadzieję, że jednak nasi zawodnicy zwyciężą w jutrzejszej rywalizacji i pewnie awansują do wielkiego finału.