Brązowym medal Zosi Śliwki w Mistrzostwach Polski

Brązowy medal oraz aż cztery ćwierćfinały, to wynik naszych Żaków i Żaczek w trakcie zakończonych dzisiaj Mistrzostw Polski w Krakowie.

Prawo startu w najważniejszej imprezie sezonu w kategorii Żaków miała aż piątka zdolnych adeptów Akademii Bogorii. Dla czwórki z nich, czyli Tosi Zembowicz, Krzysztofa Stąporka, Mileny Mireckiej i Oli Oskiery był to debiut na Mistrzostwach Polski. Co więcej Ola z Mileną rywalizowały w Mistrzostwach z dwa lata starszymi przeciwniczkami, zaś Tosia i Zosia Śliwka, dla której były to drugie Mistrzostwa Polski z rok starszymi. Sobotnie zmagania rozpoczęły się od turnieju grupowego w singlu. Z całej piątki tylko Oli nie udało się zająć jednego z dwóch pierwszych miejsc w grupie i awansować do turnieju pucharowego. Ola całe zawody w Krakowie ukończyła na miejscach 41-48. Pozytywną niespodziankę sprawiła Tosia Zembowicz, która była rozstawiona w turnieju z numerem 26, a w grupie pokonała zawodniczkę, która w rankingu ogólnopolskim zajmowała 8 pozycję. Oprócz Tosi, pierwsze miejsca w swoich grupach zajęli Krzysztof i Zosia, zaś Milena awansowała do turnieju pucharowego z drugiego miejsca.

Turniej pucharowy również dobrze rozpoczął się dla podopiecznych trenera Zbyszka Grześlaka i Pawła Szelińskiego. Pojedynki w pierwszej rundzie zwyciężyli Tosia z Zosią w turnieju Żaczek, oraz Krzysztof w turnieju Żaków. Pomimo dzielnej walki swoje pojedynki w turnieju pucharowym przegrała Milena, ostatecznie zajmując w Mistrzostwach Polski miejsce w przedziale 25-32. Cieszy bardzo  fakt, że ze swojego rocznika 2008 Milena zajęła najwyższe miejsce w tym turnieju. W walce o ćwierćfinały niezwykle zacięte pojedynki stoczyły nasze Żaczki. Zarówno Zosia jak i Tosia swoje przeciwniczki pokonały 3:2 i różnicą dwóch punktów w decydującym secie, zapewniając sobie awans do najlepszej ósemki w Polsce. Sztuka ta nie udała się Krzysiowi, który po sobotnich czterech zwycięstwach z rzędu przegrał swój pojedynek 0:3. W takim samym stosunku przegrał on swój drugi mecz, zajmując w Krakowie miejsca 21-24. Jednak dla niego były to podobnie jak w przypadku dziewczyn pierwsze Mistrzostwa, w których znalazł się już wśród czołowych Żaków w Polsce. W dzisiejszych grach ćwierćfinałowych awans do strefy medalowej po pokonaniu 3:1 Oli Guzik zapewniła sobie Zosia Śliwka. Na ćwierćfinale niezwykle udany start w Mistrzostwach zakończyła Tosia Zembowicz, dla której był to najlepszy start w turnieju rangi ogólnopolskiej. Pogromczynią Tosi okazała się rewelacja turnieju Żaczek Natalia Bogdanowicz. Ta sama zawodniczka pokonała naszą Zosię w półfinale 3:0, która wraca z Krakowa z brązowym medalem Mistrzostw Polski. W następnym sezonie Zosia będzie na I turnieju Grand Prix Żaczek będzie rozstawiona z numerem 1.

Swoje szanse na medale nasi adepci mieli w turnieju deblowym do ćwierćfinałów gier podwójnych w sobotę awansowali Zosia Śliwka w parze z Klarą Lemańską oraz Krzysztof Stąporek w deblu z Michałem Janikiem. Niestety w dzisiejszych grach o awans do strefy medalowej oboje swoje gry przegrali 0:3, zajmując w turnieju deblowym wysokie 5. miejsca. Na II rundzie start w grze deblowej Żaczek zakończyła Tosia w parze z Olą Krajewską, co dało im miejsce 9. Z kolei Ola z Mileną odpadły w pierwszej rundzie zajmując miejsce 17, jednak dziewczyny był najmłodsza parą turnieju Żaczek.

Z pewnością cztery ćwierćfinały i jeden medal imprezy Mistrzostw Polski to sporty sukces naszych młodych tenisistów oraz trenera Pawła i Zbyszka. W związku w tym składamy im z tego powodu gratulacje i liczymy, że będzie to bodziec do dodatkowej pracy. Medal Zosi jest czwartym medalem na Mistrzostwach Polski adeptów naszej Akademii. Wcześniej tytuł Mistrza Polski Młodzików wywalczył Miłosz Redzimski, dorzucając również brąz w deblu. Brązowy medal zdobyła również drużyna naszych Młodzików.