Udany początek sezonu adeptów naszej Akademii

Dwa medale w kategoriach Skrzatów i Kadetów zdobyli nasi młodzi zawodnicy na pierwszy zawodach wojewódzkich. Zwycięzcą w kategorii Skrzatów okazał się Fabian Sprzączak.

Zacznijmy od startu naszych Skrzatów, których w najlepszej szóstce zawodów było aż trzech. Bezkonkurencyjny w tych zawodach okazał się Fabian Sprzączak, który w całym turnieju nie stracił nawet seta. Mało brakowało by finał wojewódzkiego turnieju był wewnętrzną rywalizacją adeptów naszej Akademii. W drugim półfinale Staś Wróblewski prowadził w swoim pojedynku 2:0 w setach i był bliski awansu do finału turnieju. Niestety przegrał on to spotkanie 2:3, podobnym wynikiem zakończyło się spotkanie o trzecie miejsce i Staś zajął ostatecznie czwarte miejsce. Na 6. miejscu zawody ukończył Kuba Dobosz, zaś na 13. Tomek Fabisiak.

W czołówce turnieju kadetów również znalazło się kilku graczy Bogorii. W najlepszej 16 turnieju dzieci do lat 14 było aż 5 zawodników naszej Akademii. Brązowy medal zdobył Adam Banasik, który było o krok od finału i awansu do ogólnopolskiego turnieju Grand Prix. W swoim półfinałowym pojedynku przegrał swoje spotkanie 2:3 w setach mimo, że prowadził on już 2:1 w tym starciu. Blisko awansu do wspomnianych półfinałów byli również Szymon Wiśniewski i Adam Stąporek. Obaj przegrali swoje gry ćwierćfinałowe 2:3 i zakończyli zawody na miejscach 5-8. Pozostałe miejsca zawodników Bogorii: 9-12 Kuba Lis, Piotr Florczak 13-16, 21-24 Mikołaj Giereło i Krzysztof Stąporek, 25-32 Dawid Budzich.