Grad medali adeptów naszej Akademii

Aż pięć medali w trakcie rozgrywanych w weekend zawodów wojewódzkich zdobyli adepci naszej Akademii. Trójka z nich uzyskała również awans na ogólnopolskie zawody Grand Prix.

W sobotnich zawodach w kategorii Młodzików medale dla naszego klubu zdobyli Mikołaj Giereło, który jedynie w finale musiał uznać wyższość Jacka Mitasa oraz Zosia Śliwka, która w kategorii Młodziczek stanęła na najniższym stopniu podium. Dodatkowo Miki awansował do wspomnianego turnieju Grand Prix. Wysokie 7. miejsce w dziewczynkach zajęła Tosia Zembowicz. Trzeba również wspomnieć, że Tosia podobnie jak Zosia występują jeszcze w młodszej o dwa lata kategorii Żaczek. Miejsca w przedziale 9-12 zajęły trzy lata młodsze od swoich przeciwniczek Ola Oskiera i Milena Mirecka. 5. miejsce w Młodzikach zajął Krzysztof Stąporek, 13. Marcin Zieliński, a 17. Kamil Sadowski.

Również następnego dnia w turnieju Żaków nie zabrakło sukcesów naszych młodych tenisistów. Drugie miejsca a tej kategorii zajęli Ola Oskiera i Fabian Sprzączak, który tydzień wcześniej zwyciężył w turnieju wojewódzkim Skrzatów. Oboje podobnie jak Mikołaj zaliczyli awans do turnieju ogólnopolskiego w tej kategorii wiekowej. Brązowy medal u chłopców wywalczył Dawid Budzich, który po zaciętym spotkaniu w półfinale musiał uznać wyższość Fabiana. Oprócz tego w najlepszej ósemce turnieju Żaków znalazło się również czterech innych naszych młodych zawodników: Piotr Garwoła, Wojtek Ulewicz, Jan Wróblewski i Kamil Sadowski, którzy zajęli miejsca w przedziale 5-8. Na 17. miejscu zawody ukończył Staś Wróblewski, a 33. miejscu Michał Chęciński. Gratulacje dla wszystkich naszych zawodników i trenerów