Dwie nasze Żaczki w najlpeszej szóstce w Polsce

You are currently viewing Dwie nasze Żaczki w najlpeszej szóstce w Polsce

W weekend aż rekordowa liczba ośmiu adeptów naszej Akademii rywalizowała w I Grand Prix Polski Żaków w Lidzbarku Warmińskim. Najlepsze z nich Zosia Śliwka i Tosia Zembowicz zajęły 5 i 6. miejsce.

Start w turnieju głównym zapewniony miała aż piątka naszych zdolnych zawodników Pozostała trójka, czyli Piotr Garwoła, Kamil Sadowski i Wojtek Ulewicz rywalizowali w piątkowych eliminacjach. Był to dla nich, podobnie jak dla Fabiana Sprzączaka pierwszy start w turnieju Grand Prix. Mimo to nasi Żacy poradzili sobie bardzo dobrze i wszyscy pewnie awansowali do turnieju głównego. W nim oprócz wspominanej czwórki startowały również nasze Żaczki: Zosia Śliwka, Tosia Zembowicz, Milena Mirecka i Ola Oskiera.

Sobotni turniej główny zaczęli oni od rozgrywek grupowych. Aż szóstka z nich zajęła pierwsze bądź drugie miejsce i awansowała do czołowej 32. Sztuka ta udała się: Tosi, Zosi, Milenie (pierwsze miejsce w grupie) oraz Oli, Fabianowi i Piotrkowi (drugie miejsce w grupie). Kamil w grupie zajął trzecią pozycję, zaś Wojtek czwartą. W grach o miejsca od tyłu Kamil przegrał swój ostatni pojedynek i zajął miejsca w przedziale 41-48. Swoją grę z kolei wygrał Wojtek i on turniej zakończył miejsca w przedziale 49-56.

Pierwsza runda turnieju pucharowego okazałą się szczęśliwa dla Zosi i Tosi, które pokonały swoje przeciwniczki odpowiednio 3:2 i 3:1 w setach. Ola, Fabian, Piotrek i Milena niestety przegrali swoje pojedynki. Szczególnie szkoda gry Mileny, która ze swoją przeciwniczką Natalią Berus przy stanie 2:2 w setach prowadziła już 9:4 i 10:8. Cała czwórka dzielnie walczyła w turnieju pocieszenia. Najlepiej w nim poszło Oli, która w Grand Prix Polski zajęła 17. miejsce, tuż za nią na 18. lokacie uplasowała się Milena. Fabian w turnieju Żaków zajął miejsca w przedziale 21-24, zaś Piotruś 25-32. Warto wspomnieć, że całą czwórka rywalizowała w Lidzbarku ze starszymi przeciwnikami i również w następnym roku będą występować w kategorii Żaków.

W spotkaniu, którego stawką był awans do ćwierćfinału kolejne zwycięstwa zaliczyły Zosia Śliwka i Tosia Zembowicz. Obie w swoich spotkaniach zwyciężył w stosunku 3:1 w setach. W dzisiejszych grach o strefę medalową, nie sprostały one jednak swoim przeciwniczkom. Najwyżej rozstawiona w całym turnieju Zosia uległa 1:3 zwyciężczyni całych zawodów Wiktorii Przybytkowskiej, w takim samym stosunku z Natalią Gaworską przegrała również Tosia Zembowicz. W grach o miejsce 5 obie o zaciętych pojedynkach 3:2 pokonały swoje rywalki i spotkały się w bezpośrednim pojedynku o wspomniane 5. miejsce. Górą 3:2 w tym starciu okazała się Zosia, chociaż Tosia prowadziła już 2:0. Ogromne gratulacje dla wszystkich dzieci, które brały udział w turnieju w Lidzbarku Warmińskim, a także trenerów Adama i Pawła.