Akademia Bogorii rządzi na Mazowszu

You are currently viewing Akademia Bogorii rządzi na Mazowszu

Aż dziewięć medali (w tym trzy złote) zdobyli w trakcie weekendowych zawodów wojewódzkich adepci Akademii Tenisa Stołowego Bogorii. Dodatkowo nasi młodzi zawodnicy uzyskali, aż sześć awansów na zawody Grand Prix Polski.

W sobotę w Wyszogrodzie rywalizowali nasi Skrzaci oraz Kadeci. Bezkonkurencyjny w turnieju Kadetów okazał się Adam Banasik, który zwyciężył w całych zawodach. Adam oprócz straconych dwóch setów w pierwszym pojedynku pozostałe gry zwyciężał w stosunku 3:0. Zwyciężając w całych zawodach zapewnił sobie ona awans do turnieju Grand Prix, który już w ten weekend odbędzie się w Wałbrzychu. Awans do turnieju ogólnopolskiego turnieju Kadetek dzięki zdobyciu srebrnego medalu w turnieju wojewódzkim, uzyskała Zosia Śliwka. Zosia okazała się prawdziwą rewelacją turnieju dziewczynek do lat 14. Zosia, która ma obecnie 10 lat i rywalizowała z przeciwniczkami o cztery lata starszymi w turnieju odniosła, aż cztery zwycięstwa i dopiero w finale 2:3 uległa Julii Czubakowskiej. Pozostałe miejsca naszych kadetów: 9-12 Szymon Wiśniewski, 13-16 Kuba Lis, Adam Stąporek, Piotr Florczak,17-20 Mikołaj Giereło,21-24 Krzysztof Stąporek, 33-48 Jan Jośko.

W tym samym dniu sukcesy uzyskiwali nasi Skrzaci. Drugie miejsce w kategorii chłopców zajął Fabian Sprzączak. Fabian w finale uległ po bardzo zaciętym finale 2:3 i 9:11 w ostatnim secie Patrykowi Burakowskiemu. Trzecie miejsce po zwycięstwie 3:2 nad drugim z braci Burakowskich Patrykiem, zajął Stanisław Wrób lewski. Dla Stasia to pierwszy medal w turnieju wojewódzkim. Na wysokim 7. miejscu turniej w kategorii Skrzatów zakończył Kuba Dobosz, a na 9 Tomek Fabisiak. 

Następnego dnia do boju ruszyli nasi Juniorzy i Żacy. Świetnie w kategorii Juniorek zaprezentowała się Martyna Lis, która wygrała cały turniej wojewódzki. Martyna w całych zawodach straciła dwa sety w finałowym pojedynku z Weroniką Bożek. Zwycięstwo daje Martynie prawo startu w turnieju Grand Prix. Pzostałe miejsca zawodników Bogorii: 13-16 Kuba Lis, 33-48 Piotr Florczak, Adam Stąporek. W finale turnieju Żaczek znalazły się dwie zawodniczki naszej Akademii Tenisa Stołowego. W nim Ola Oskiera pokonała 3:0 w setach swoją klubową koleżankę Milenę Mirecką. Drugi srebrny medal w zawodach Żaków zdobył Fabian Sprzączak. W finale pogromcą Fabiana okazał się ponownie jeden z braci Burakowskich Patryk. Wcześniej w półfinale Fabian 3:2 pokonał Kamila Sadowskiego. Kamil zwyciężając w meczu o trzecie miejsce zapewnił sobie brązowy medal turnieju rozgrywanego w Wyszogrodzie. Pozostałe miejsca adeptów Akademii Bogorii: 17-20 Staś Wróblewski, Piotr Garwoła, Wojtek Ulewicz, 21-24 Michał Chęciński, 25-32 Jaś Wróblewski, 33-40 Nikodem Jośko. W trakcie weekendowych zawodów wojewódzkich nasz klub zdobył największą ilość medali. Wszystkim dzieciom broniącym barw Bogorii serdecznie gratulujemy. Gratulacje należą się również trenerom, Zbyszkowi Grześlakowi, Adamowi Białkowi oraz Marcinowi Sankowskiemu, którzy wspierali i podpowiadali naszym zawodnikom w trakcie turnieju.