Statystki naszych na półmetku Lotto Superligi

Pierwsza część sezonu zasadniczego już dawno za nami. Następne spotkanie Bogoria zagra 23 stycznia przeciwko AZS Unii Gdańsk. Korzystając z krótkiej przerwy postanowiliśmy bliżej przyjrzeć się indywidualnym występom naszych tenisistów w Lotto Superlidze.

                                                                                                                                   Pavel Sirucek
Pavel to najbardziej pozytywna postać w zespole Bogorii w obecnym sezonie. W poprzednim sezonie w barwach zespołu z Torunia jego bilans w Lotto Superlidze wynosił 10 zwycięstw i 18 porażek. Wielu naszych kibiców mogło obawiać się o postawę Pavla w barwach grodziskiego klubu. Pavel jednak od początku sezonu pokazuje się z bardzo dobrej strony. W 14 pojedynkach singlowych poniósł zaledwie 4 porażki. Często prowadził Bogorię do zwycięstw, tak jak np. w meczu z Wartą Kostrzyn nad Odrą, gdzie wygrał obydwie gry singlowe. Na uwagę zasługuje również komplet zwycięstw w rywalizacji przeciwko Kolpingowi Frac Jarosław. Wówczas Czech pokonał brązowego medalistę Mistrzostw Świata Paula Drinkhalla oraz Tomislava Pucara. Najlepszą grę Pavel zagrał chyba jednak w starciu z Tomasem Konecnym z 3S Polonii Bytom, gdzie swojemu rodakowi w trzech setach oddał zaledwie 14 punktów. Świetna gra Pavla daje mu na półmetku fazy zasadniczej wysokie szóste miejsce w rankingu indywidualnym

Daniel Górak

W pierwszej dziesiątce rankingu indywidualnego znajduje się również podpora grodziskiej drużyny od wielu lat Daniel Górak. Daniel co prawda nie najlepiej wszedł w sezon, przegrywając na początku rozgrywek z Piotrem Chodorskim i Gustavo Tsuboiem. Z każdą grą singlową Góra prezentował się jednak coraz lepiej. Świadczą o tym chociażby zwycięstwa z Robertem Florasem, Miroslavem Horejsim czy Wang Zeng Yi. Najlepszy mecz nasz pięciokrotny Mistrz Polski w singlu rozegrał jednak przeciwko Unii AZS Gdańsk. W pojedynku z obecnym Drużynowym Wicemistrzem Polski Daniel najpierw pokonał groźnego Chińczyka Geng Zihao, a następnie w decydującym o zwycięstwie w tym prestiżowym meczu singlu Góra pokonał 2:1 jednego z najlepszych zawodników Lotto Superligi Mikhaila Paikova. Ostatecznie Daniel zakończył pierwszą rundę z bilansem 7 zwycięstw i 4 porażki.

Han Chuanxi

Chuanxi przed sezonem był awizowany jako lider naszej drużyny i trzeba przyznać, że Chuanxi w pierwszych meczach wywiązywał się z tej roli. W pierwszych siedmiu grach singlowych Chińczyk odniósł pięć zwycięstw. W następnych spotkaniach nie było gorzej, bo Chuanxi pokonywał Wang Zeng Yi, Soumyajita Gosha czy Lucjana Błaszczya. W ostatnich grach Chaunxi zanotował jednak trzy porażki z rzędu, z Wang Yangiem, Mihailem Paikovem oraz Geng Zihao. Tym samym miał on najgorszy bilans z całej trójki naszych podstawowych tenisistów. Trzeba jednak pamiętać, że Chuanxi najczęściej w protokole meczowym był ustawiany na pozycji numer jeden, grając z najmocniejszymi tenisistami Lotto Superligi. Mamy jednak nadzieję, że w drugiej rundzie uda mu się poprawić swój bilans, który obecnie wynosi 8 zwycięstw i 7 porażek.

                                                                                                                           Michał Bańkosz

Michał w bieżącym sezonie Lotto Superligi miał okazję zaprezentować się tylko dwa razy przed grodziską publicznością. Pierwszy raz w starciu z Odrą Kostrzyn nad Odrą za przeciwnika miał Jakuba Perka. Widać było po podopiecznym trenera Tomasza Redzimskiego, że jest on stremowany swoim debiutem, który z pewnością wpłynął na jego porażkę 1:3. W drugim starciu Michał zagrał już lepiej, jednak za przeciwnika w Lidze Mistrzów miał Dimę Ovtcharova, który od nowego roku będzie nowym liderem światowego rankingu ITTF. Mimo walki Michał przegrał 0:3. Być może w drugiej części sezonu Michał będzie miał okazję do większej ilości startów w Lotto Superlidze.