Zwycięski horror w Bytomiu

Niezwykle cenną wygraną odnieśli na wyjeździe tenisiści Bogorii, którzy pokonali 3:2 w Bytomiu miejscową 3S Polonie. Ta wygrana pozwoliła się przenieść naszej drużynie na trzecie miejsce w tabeli Lotto Superligi.

Spotkanie na Śląsku zostało rozegrane w ramach 15. kolejki Superligi. Podopieczni trenera Tomasza Redzimskiego przystąpili do starcia z Polonią w swoim najmocniejszym składzie. Po absencji w dwóch spotkaniach ligowych do składu Bogorii wrócił Han Chuanxi. Rywalizacja w Bytomiu rozpoczęła się jednak po myśli gospodarzy. W pierwszym pojedynku lider Polonii Tomas Konecny po zaciętym boju 3:2 pokonał kapitana Bogorii Daniela Góraka. W piątej decydującej partii Daniel prowadził już 9:7, jednak to Czech skuteczniej zagrał w końcówce i wygrał tego seta 12:10, wyprowadzając tym samym Polonię na pierwsze prowadzenie w spotkaniu. W drugim singlu Pavel Sirucek rozegrał bardzo dobrą grę przeciwko byłemu zawodnikowi Bogorii Robertowi Florasowi. Pavel gorszy okazał się tylko w trzecim secie, pozostałe trzy sety padły łupem. Dzięki wygranej 3:1 Sirucek doprowadził do remisu w całym spotkaniu.

W mecz “trójek” zmierzyli się ze sobą Paweł Chmiel i Han Chuanxi. W dwóch pierwszych setach przewaga Chińczyka broniącego barw Bogorii nie podlegała dyskusji (zwycięstwo 11:5 i 11:3). Później jednak przebudził się Chmiel, który wygrywając dwa następne sety doprowadził do tie-breaka. W nim jednak znowu dużą przewagę na początku osiągnął Chuanxi, który prowadzenie nie oddał do końca i zwyciężył to spotkanie 3:2. W czwartej grze do stołu podeszli Czesi Tomas Konecny i Pavel Sirucek. Pierwszy zwycięski set przez Sirucka, dawał nadzieję, że Bogoria wróci z Bytomia z trzema punktami. Niestety jednak dla kibiców Bogorii kolejne dwa sety padły łupem Konecnego, który doprowadził do wyniku 2:2 w całym meczu.

O zwycięstwie w Bytomiu miało zatem zadecydować starcie Roberta Florasa z naszym Danielem Górakiem. Daniel w tym spotkaniu potwierdził ostatnią zwyżkę formy i po świetnym pojedynku pokonał Florasa 2:0 w setach, zapewniając wygraną Bogorii w całej rywalizacji. Dzięki wygranej Bogorii za dwa punkty, nasz zespół przesunął się na trzecie miejsce w tabeli Lotto Superligi. A już w piątek Bogoria zagra kolejne ważne spotkanie w Lotto Superlidze. Tym razem przeciwnikiem naszego zespołu będzie ZKS Palmiarnia Zielona Góra. Początek tej rywalizacji o godzinie 18. Wszystkich kibiców serdecznie zapraszamy.

3S Polonia Bytom- Dartom Bogoria Grodzisk Mazowiecki 2:3
Tomas Konecny-Daniel Górak 3:2
Robert Floras-Pavel Sirucek 1:3
Paweł Chmiel-Han Chuanxi 2:3
Tomas Konecny-Pavel Sirucek 2:1
Robert Floras-Daniel Górak 0:2