Czas na indywidualne Mistrzostwa Polski

You are currently viewing Czas na indywidualne Mistrzostwa Polski

Od jutra w Raszkowie (województwo Wielkopolskie) zostaną rozegrane 86. Indywidualne Mistrzostwa Polski. Tytułu sprzed roku zarówno w singlu jak i deblu będzie bronić Daniel Górak.

Najważniejsza impreza w gronie seniorów już gościła halę sportową w Raszkowie. Dokładnie cztery lata temu rozgrywane były tam Mistrzostwa Polski. Bardzo dobre wspomnienia z tamtego turnieju ma właśnie Daniel, który zdobył wówczas złoty medal pokonując w finale Bartosza Sucha 4:1. Przed rokiem kapitan Bogorii sięgnął po piąty tytuł Indywidualnego Mistrza Polski. W finale popularny Góra pokonał Marka Badowskiego 4:3 w setach i 11:9 w siódmym decydującym secie. Do złota w singlu nasz tenisista dołożył również zwycięstwo w deblu w parze z Jakubem Dyjasem. Również w tym roku Daniel stworzy wraz z Dyjasem parę deblową, która będzie głównym faworytem do złota. Oprócz Daniela w Raszkowie powalczy Michał Bańkosz.

Michał w turnieju singlowym rozstawiony jest z numerem 13 i w pierwszej rundzie zmierzy się z wracającym po ciężkiej kontuzji Mateuszem Gołębiowskim. Oprócz singla Bania wystartuje również grach podwójnych. W deblu jego partnerem będzie Tomasz Tomaszuk, zaś w mikście stworzy parę z Sandrą Wabik. Wracając do Daniela to on w imprezie w Raszkowie rozstawiony został z numerem 53, a za przeciwnika będzie w I rundzie będzie miał groźnego Daniela Bąka, który na co dzień występuje w Lotto Superlidze. Obydwaj nasi tenisiści swoje pierwsze gry rozegrają jutro o godzinie 12.35. Najwyżej rozstawionym zawodnikiem w turnieju singlowym będzie Jakub Dyjas. W linku poniżej więcej informacji o turnieju.

http://www.pzts.pl/komunikaty/86-indywidualne-mistrzostwa-polski-raszkow-2-4-marca-2018