Mistrzowski weekend adeptów Akademii

W weekend w Sochaczewie odbywały się Mistrzostwa Mazowsza w kategorii Juniorów oraz Młodzików, oprócz tego w niedzielę rozgrywane było III Grand Prix Mazowsza Żaków. Kluczowe role w tych turniejach odgrywali zawodnicy Bogorii.

Łącznie adepci Akademii Tenisa Stołowego zdobyli w Mistrzostwach Województwa trzy złote, jeden srebrny oraz jeden brązowy medal. W sobotę Młodzicy oraz Juniorzy walczyli w turniejach drużynowych. Rywalizacja została zdominowana przez zespoły Bogorii. W kategorii dziewczynek triumfowały Tosia Zembowicz oraz Zosia Śliwka, pokonując w finale 3:2 zespół Hals-u Warszawa. Warto wspomnieć, że Tosia i Zosia są jeszcze Żaczkami i w Sochaczewie walczyły w dwa lata starszymi zespołami. W drużynie chłopców w złotej drużynie występowali Szymon Wiśniewski, Krzysztof Stąporek oraz Mikołaj Giereło. Oni z kolei pokonali w finale 3:1 drużynę Spójni Warszawa. Oba zespoły wystąpią również w Drużynowych Mistrzostwach Polski Młodzików. Do złotych medali w kategorii Młodzików, srebrny “dołożyły” nasze Juniorki w składzie Martyna Lis, Ania Piliszek. W finale uległy one 0:3 SKTS Sochaczew. Oprócz wspomnianych medali 3. miejsce w turnieju eliminacyjnym zajęła nasza II drużyna Młodziczek (Ola Oskiera, Milea Mirecka). Na 5. miejscu uplasowała się III drużyna Młodzików (Fabian Sprzączak, Wojtek Ulewicz i Piotr Garwoła), zaś na 9. pozycji II zespół Młodzików (Marcin Zieliński, Kamil Sadowski).

W niedziele do walki ruszyli z kolei nasi Żacy oraz Martyna Lis. Martyna w turnieju indywidualnym wzięła ona rewanż na swoich rywalkach z Sochaczewa. Najpierw w półfinale pokonała ona 3:0 Aleksandrę Wojtczak, a w finale Martyna 3:0 pokonała drugą zawodniczkę SKTS Sochaczew Aleksandrę Paruszewską, również 3:0 w setach. Martyna do złotego medalu w singlu dołożyła również brązowy medal w deblu. Równi świetnie radzili sobie w III Grand Prix Mazowsza nasi Żacy. Całe podium zostało zajęte przez adeptów naszej Akademii. Zwyciężył tak jak przed tygodnie w gronie Skrzatów Fabian Sprzączak, drugi był Kamil Sadowski, zaś trzeci Piotr Garwoła. Fabian z Kamilem uzyskali również awans do turnieju Grand Prix Polski. Awans do zawodów ogólnopolskich uzyskała również Ola Oskiera, która zajęła drugie miejsce w kategorii Żaczek. Na wysokim 5. miejscu turniej Żaków ukończył Kuba Dobosz, dla którego był to pierwszy start w starszej o trzy lata kategorii dzieci do lat 11. Pozostałe miejsca zawodników Bogorii: 9. Staś Wróblewski, 17. Wojtek Ulewicz, 25. Jaś Wróblewski i Tomek Fabisiak, 33. Michał Chęciński i Nikodem Jośko.