Pewna wygrana za trzy punkty

Niewiele ponad godzinę trwało dzisiejsze starcie Bogorii z ZOOleszcz Gwiazdą Bydgoszcz w 20. kolejce Lotto Superligi. Nasi tenisiści pewnie wygrali 3:0 tracąc zaledwie jednego seta w trzech pojedynkach.

Po trzech porażkach z rzędu w stosunku 2:3 kibice Bogorii zgromadzeni w hali sportowej przy ulicy Westfala 3a, liczyli na odwrócenie złej passy. Okazja do tego wydawała się bardzo mocna, bo zespół z Bydgoszczy zajmował przed tą kolejką gier 10. miejsce w tabeli Lotto Superligi. Dodatkowo pierwszy mecz między tymi zespołami zakończył się zwycięstwem Bogorii 3:0. Spotkanie doskonale rozpoczęło się dla podopiecznych trenera Tomasza Redzimskiego. Lider naszej drużyny w tym sezonie Pavel Sirucek w doskonałym stylu pokonał Hindusa Sathiyana Gnanasekarana 3:0 w setach. Zawodnik Gwiazdy w majowym rankingu ITTF zajmował bardzo wysokie 46. miejsce, a w starciu z naszym tenisistą tylko w drugim secie nawiązał równorzędną walkę. W pozostałych dwóch setach przewaga Sirucka nie podlegała dyskusji.

Drugi singiel był najbardziej zacięty w całym spotkaniu. Nasz Han Chuanxi mierzył się z 5 zawodnikiem rankingu indywidualnego Viacheslavem Burovem. Chuanxi przy prowadzeniu 2:0 w setach miał piłkę meczową na zwycięstwo, jednak zawodnik drużyny Bydgoszczy nie zamierzał odpuszczać i wygrał trzeciego seta. W czwartym przy prowadzeniu 2:1, Chuanxi miał kolejną serię piłek meczowych. Wykorzystał dopiero piątą i dzięki zwycięstwu 3:1 w setach podwyższył prowadzenie Bogorii. Po drugiej grze w korcie miała miejsca bardzo miła uroczystość. Przez Prezesa klubu Dariusza Szumachera oraz Wiceprezesa Stanisława Kurackiego wyróżnieni dyplomami zostali medaliści Mistrzostw Polski z naszej Akademii, a byli to: Szymon Wiśniewski, Mikołaj Giereło, Krzysztof Stąporek, Miłosz Redzimski, Martyna Lis i Adam Banasik.

Najmniej wyrównany przebieg miało trzecia potyczka singlowa. Daniel Górak w trzech setach oddał zaledwie pięć małych punktów zdobywającemu dopiero doświadczenie w Lotto Superlidze Mateuszowi Ufnalowi. Wygrana za trzy punkty pozwoliła Bogorii umocnić się na trzecim miejscu w tabeli Lotto Superligi na dwie kolejki przed końcem fazy zasadniczej Lotto Superligi. A już we wtorek w Działdowie o godzinie 18 w 21. kolejce Bogoria podejmie miejscowy Dekorglass. Do Grodziska Mazowieckiego Lotto Superliga wróci w następny piątek, kiedy to podopieczni trenera Tomasza Redzimskiego zmierzą się z Unią AZS Gdańsk. Już teraz wszystkich państwa serdecznie zapraszamy na to spotkanie.

Dartom Bogoria Grodzisk Mazowiecki– ZOOleszcz Gwiazda Bydgoszcz 3:0
Pavel Sirucek- Sathiyan Gnanasekaren 3:0
Han Chuanxi-Viacheslav Burov 3:1
Daniel Górak- Mateusz Ufnal 3:0