IV Edycja Pingla Cup dobiegła końca

  • Post category:Pingla Cup

Ponad 130 Skrzatów i Żaków rywalizowało w trakcie kolejnej już edycji ogólnopolskiego turnieju Pingla Cup. Przez cały weekend w hali sportowej w Grodzisku Mazowieckim dzieci oprócz rywalizacji sportowej doznawały mocy innych atrakcji.

Zawody w sobotę rozpoczęła rywalizacja Skrzatów i Skrzatek. Mogli oni grać na 16 specjalnie obniżanych stołach, co na pewno dla tych młodych zawodników było sporym ułatwieniem. Turniej otworzyli specjalni goście: zastępca burmistrza Grodziska Mazowieckiego Tomasz Krupski, Starosta Powiatu Grodziskiego Marek Wieżbicki, Kierownik Obiektów Sportowych OSIR Marek Masłowski, Członek Zarządu naszego klubu Dariusz Łysuniak, a także randy gminy Grodzisk Mazowiecki Norbert Cegliński. Oprócz samej gry Skrzaci oraz Skrzatki mieli przygotowane inne atrakcje. Po swoich grach udzielali wywiadów, które są dostępne na kanale youtube, w linku poniżej:

https://www.youtube.com/channel/UCpWkt8UabrP9MLogtOWNmjQ

Kolejną atrakcją dla naszych uczestników była gra pokazowa z udziałem Wicemistrza Europy w deblu Daniela Góraka. W jej trakcie trener pierwszej drużyny Bogorii Tomasz Redzimski opowiadał o technice i prawidłowych zagraniach u dzieci zaczynających swoją poważną przygodę z tenisem stołowym. W trakcie sobotniego turnieju Skrzaci i Skrzatki rozegrali wiele gier w turnieju grupowym i głównym, a także ewentualnie w turnieju pocieszenia. Zwycięzcą turnieju Skrzatów okazał się zawodnik Bogorii Fabia Sprzączak, który wyprzedził Krzysztofa Wnęka, a także Kacpra Perkowskiego. Tuż za podium znalazł się Patryk Dubiniak. Z kolei w turnieju Skrzatek triumfowała Anna Ulatkowska przed Zuzanną Piekarczyk i Emilia Twardawą. Tuż za podium znalazła się Anna Chromik. Najlepsi czterej zawodnicy w każdej kategorii otrzymali puchary, a także nagrody rzeczowe. Ośmiu najlepszych zawodników z kolei otrzymało dyplomy. Nowym pomysłem w tej edycji był turniej deblowy, którego wyniki znajdziecie poniżej:

https://challonge.com/homsdlfz

https://challonge.com/igjm647

W niedzielę hala sportowa przy ulicy Westfala 3a gościła turniej Żaków i Żaczek. W nim udział wzięło ponad 80 dzieci. Tym razem imprezę otworzyli: Burmistrz Grodziska Mazowieckiego Grzegorz Benedykciński, Prezes naszego klubu i PZTS Dariusz Szumacher, Starosta Grodziski Marek Wieżbicki, a także kierownik OSIR Mariusz Smysło. Niedzielne zmagania również rozpoczęły się od turnieju grupowego. W przerwie podobnie jak pierwszego dnia Żaków odwiedził zawodnik pierwszej drużyny Bogorii. Tym razem był nim Indywidualny Mistrz Czech Pavel Sirucek. W tym samym czasie na rodziców czekały warsztaty psychologiczne. Po przerwie obiadowe rozgrywany był turniej główny wraz z turniejem pocieszenia, a także turniej deblowy. Tym razem był on rozgrywany bez podziału na płeć. Niewiele brakowało by to debel źeński zwyciężył w turnieju. Natalia Bogdanowicz oraz Zosia Ślwka uległy minimalnie zwycięskiej parze Artur Gromek/Rafał Formela. Formela oraz Gromek znaleźli się również w finale gry indywidualnej. Rafał pokonał 3:1 Artura, na trzecim miejscu z kolei znalazł się najwyżej rozstawiony Kacper Toton. W turnieju Żaczek z kolei triumfowała wspomniana wcześniej Natalia Bogdanowicz, która 3:2 wygrała z Julią Bartkiewicz. Brązowy medal trafił do Zosi Śliwki.

 Kilka miesięcy ciężkiej pracy, kilkadziesiąt osób przygotowujących imprezę, kilkadziesiąt stołów, dużo emocji, trochę stresu ale opłacało się. Chcieliśmy jeszcze raz serdecznie podziękować wszystkim zawodnikom którzy przyjechali do nas z całej Polski ????

Dziękujemy też wszystkim WOLONTARIUSZOM i RODZICOM. Bez Was nie byłoby Pingla Cup. Dziękujemy również wszystkim gościom specjalnym Grzegorz Benedykciński, Tomasz Krupski, Marek Wieżbicki, Marek Masłowski,Mariusz Smysło, Norbert Cegliński, Łukasz Zembowicz, Jacek Polewski. Dziękujemy Gwiazdom które nas odwiedziły: Paweł Fertikowski, Marek Badowski, Daniel Górak, Pawel Sirucek.

Serdecznie dziękujemy też za niesamowity pokaz Studio Tańca MW Grodzisk Maz… Dziewczyny jesteście niesamowite.Dziękujemy również Unikatowi.pl za świetną transmisję – chłopaki stanęliście na wysokości zadania :). Ale na podziękowania zasługują również osoby bez których nasz cały klub a tym samym IV Pingla Cup w ogóle by nie istniał. Panowie Dariusz Szumacher, Krzysztof Socha, Stanisław Kuracki, Dariusz Łysuniak, Artur Wiśniewski. Dziękujemy całemu zarządowi 🙂
Cały turniej nie mógł by być tak niezwykły gdyby nie nasi partnerzy. Dziękujemy WAM:
-Gmina Grodzisk Mazowiecki
– Powiat Grodziski
– Partner Logistyczny DPD
– Fundacja PZU
– Artengo by Decathlon Polska
– STIGA Sports
– Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego
– OSiR – Ośrodek Sportu i Rekreacji Gminy Grodzisk Mazowiecki
– Sound Garden Hotel
– Swedeponic
– Czarpol
A na koniec dziękujemy też wszystkim pracownikom i organizatorom którzy dali z siebie wszystko i stworzyli niesamowitą atmosferę 🙂 Dziękujemy Edyta Skoczeń, Paweł Szeliński, Adam Białek, Michał Kwaśniewski, Mateusz Mirecki, Dominik Wieczorek, Tomasz Redzimski, Artur Stanowski, Dariusz Budzich, Marcin Sankowski, Marcin Masalski, Aleksander Bodzio Druszcz występującego w roli Pingwina .Wszystkim gratulujemy, dziękujemy za wspólną zabawę i do zobaczenia za rok 🙂