Marek Badowski z awansem do turnieju głównego Czech Open

You are currently viewing Marek Badowski z awansem do turnieju głównego Czech Open

Świetne eliminacje do turnieju głównego Czech Open rozegrał Marek Badowski. Nasz nowy zawodnik pokonał w Ołomuńcu trzech wyżej notowanych zawodników.

Marek do naszych południowych sąsiadów udał się tuż po turnieju Bułgaria Open, gdzie sięgnął po brązowy medal w rywalizacji singlistów U-21. Tym razem Badowski rewelacyjnie spisał się rywalizacji z seniorami. Już w pierwszej rundzie eliminacji trafił na bardzo wymagającego zawodnika Bojana Tokicia. Nasz tenisista pokonał Wicemistrza Europy w drużynie z 2017 roku 4:3 w setach, mimo, że przegrywał już 2:3. W dzisiejszej drugiej rundzie eliminacji Marek pewnie 4:0 wygrał z 115. zawodnikiem rankingu ITTF Felipe Oliveresem. Warto przypomnieć, że nasz aktualny Wicemistrz Polski w singlu w rankingu ITTF plasuje się na miejscu 264.

Z pewnością dzięki udanemu startowi w Ołomuńcu Badowski bardzo mocno przesunie się w światowym rankingu. Tym bardziej, że w trzeciej rundzie eliminacji Czech Open odprawił 94. w rankingu światowym Szweda Para Gerella. Warto również wspomnieć, że w tegorocznych Drużynowych Mistrzostwach Świata Gerell ze swoją reprezentacją sięgnęli po brązowy medal. Awans do drabinki głównej silnie obsadzonego turnieju w Ołomuńcu to jeden z największych sukcesów 21-letniego Badowskiego wśród seniorów na arenie międzynarodowej. Jutro w grze o awans do najlepszej 16 turnieju zmierzy się z żywą legendą tenisa stołowego Vladimirem Samsonovem. Do turnieju głównego po trzech zwycięskich meczach w eliminacjach jest również inny polski tenisista Jakub Dyjas, on z kolei jutro zmierzy się z Jonathanem Grothem. Innym przedstawicielem Bogorii w turnieju głównym Czech Open jest Pavel Sirucek. Siru nie musiał brać udziału w eliminacjach, tylko otrzymał miejsce w drabince głównej jako reprezentant gospodarzy. Jutro o godzinie 16 zmierzy się z Chińczykiem Zheng Peifengiem. Marek z kolei swój pojedynek z Samsonovem rozegra o godzinie 19.20.