Duży awans Marka Badowskiego w rankingu ITTF

You are currently viewing Duży awans Marka Badowskiego w rankingu ITTF

Aż o 83 pozycje w najnowszym rankingu ITTF awansował Marek Badowski. We wrześniowym rankingu najlepszych tenisistów świata Marek plasuje się na 181. miejscu.

Marek duży awans w porównaniu do zestawienia sierpniowego zawdzięcza udanym starto w Bulgaria Open oraz Czech Open. Przypomnijmy, że w Bułgarii Marek sięgnął po brązowy medal w turnieju U21 pokonując m.in. Drużynowego Wicemistrza Europy Darko Jorgicia. W Czechach z kolei Badowski ograł dwóch tenisistów z czołowej setki rankingu ITTF i awansował do turnieju głównego wśród seniorów. Dla tenisisty Bogorii jest to najwyższa pozycja w dotychczasowej karierze. Co więcej Marek zajmuje wysoką 14. pozycję wśród zawodników poniżej 21. roku życia (tzw. U21).

Mimo dużego awansu przed Badowskim we wrześniowym rankingu ITTF znajduje się jeszcze trzech naszych zawodników. Najwyżej spośród nich na 60. miejscu jest Masaki Yoshida. W porównaniu do sierpnia Japończyk zanotował spadek o trzy pozycję. Awans z 79. miejsca na 76 zanotował Pavel Sirucek. Pavel jest również najwyżej sklasyfikowanym Czechem w rankingu. Tuż przed nim na 74. miejscu znajduje się Panagiotis Gioni. Popularny Panos w porównaniu do zeszłego miesiąca spadł w rankingu o dwie pozycję. Najwyżej spośród Polaków w rankingu ITTF znajduje się Jakub Dyjas, który obecnie jest 62. rakietą świata. Tym samym Dyjas w rankingu awansował aż o 15 pozycji. Na czele rankingu znajduje się trzech Chińczyków i są to: Fan Zhendong, Xu Xin oraz Lin Gaoyuan. Poniżej cały wrześniowy ranking ITTF:

http://results.ittf.link/index.php?option=com_fabrik&view=list&listid=69&Itemid=206