Zosia Śliwka i Kuba Dobosz ze złotymi medalami Grand Prix Mazowsza

Po zwycięstwach w sobotnich turniejach wojewódzkich młodzików adeptów naszej Akademii Tenisa Stołowego również w niedzielę na najwyższym stopniu podium Grand Prix Mazowsza stanęli nasi młodzi zawodnicy Zosia Śliwka oraz Jakub Dobosz.

Zosia zwyciężyła w turnieju kadetek. Jej sukces jest tym cenniejszy, że zwyciężyła z przeciwniczkami o trzy lata starszymi. Co więcej Zosia w całym turnieju nie straciła nawet seta wygrywając wszystkie pojedynki 3:0. W nagrodę Zosia zagra w Grand Prix Polski Kadetek, które już w ten weekend zostanie rozegrane w Krakowie. Wysokie czwarte miejsce w gronie kadetek zajęła zwyciężczyni sobotniego turnieju wojewódzkiego Młodziczek Tosia Zembowicz. Tosia w grze o brązowy medal po wyrównanym pojedynku przegrała 2:3. W turnieju kadetów z kolei najlepiej zaprezentowali się w naszej ekipie Jacek Mitas oraz Krzysztof Stąporek. Obaj zajęli miejsca w przedziale 5-8. Oprócz nich startowali również Mikołaj Giereło, który uplasował się w przedziale 9-12 oraz Marcin Zieliński on zajął miejsca 25-32.

Swój pierwszy turniej o Grand Prix Mazowsza zwyciężył Jakub Dobosz. Kuba zdominował swoją kategorię Skrzatów i podobnie jak Zosia wygrał zawody bez straty seta. Co więcej w każdym ze swoich pojedynków chociaż raz wygrywał seta w stosunku 11:0. Dla Kuby był to pierwszy wygrany turniej wojewódzki. Wielkie gratulacje dla Zosi i Kuby oraz wszystkich zawodników, którzy w niedzielę reprezentowali barwy Bogorii.