Jakub Dobosz triumfuje w Grand Pirx Mazowsza

Już drugi turniej w tym sezonie o Grand Prix Mazowsza Skrzatów zwyciężył Jakub Dobosz. Młody adept Akademii Tenisa Stołowego Bogorii w całym turnieju nie przegrał ani jednego seta.

Kuba w całym turnieju wygrał trzy pojedynki i po raz kolejny okazał się bezkonkurencyjny wśród dzieci do lat 8. W tym samym dniu w Wyszogrodzie odbywał się turniej o Grand Prix Mazowsza Kadetów. Również w nim zawodnicy naszej Akademii sięgnęli po dwa medale. Na najniższym stopniu podium wśród kadetek stanęła Zosia Śliwka. Zosia w Wyszogrodzie rywalizowała z trzy lata starszymi przeciwniczkami, a swój półfinałowy pojedynek przegrała 2:3 z późniejszą zwyciężczynią całych zawodów Wiktorią Serafin. W grze o brązowy medal Zosia pokonała swoją koleżankę klubową Tosię Zembowicz 3:1, która jest w wieku Zosi i również grała z przeciwniczkami starszymi od siebie. Na miejscach 21-24 turniej zakończyła Ola Oskiera. W gronie kadetów po brązowy medal sięgnął Jacek Mitas, który w grze o trzecie miejsce pokonał Maksymiliana Nawarskiego.  Na wysokich miejscach 5-8 turniej zakończyli Krzysztof Stąporek i Mikołaj Giereło. W przedziale 9-12 znalazł się Fabian Sprzączak, zaś 33-48 Piotrek Garwoła. Gratulacje dla ałej ekipy oraz trenerów Zbyszka i Adama wspierających dzieci w trakcie turnieju.