Zosia Śliwka w najlepszej dziesiątce w Polsce

You are currently viewing Zosia Śliwka w najlepszej dziesiątce w Polsce

W rozgrywanym w weekend Grand Prix Polski Młodzików Zosia Śliwka zajęła wysokie 10. miejsce. W turnieju głównym turnieju w Gdańsku wystąpiło aż sześciu adeptów Akademii Tenisa Stołowego w Gdańsku.

Tym samym ekipa młodych zawodników Bogorii stanowiła najliczniejszą grupę w Gdańsku. W piątkowych eliminacjach bardzo blisko awansu do turnieju głównego byli Kamil Sadowski oraz Piotr Garwoła, jednak ostatecznie nie udało im się uzyskać awansu do najlepszej 64 Młodzików w Polsce. W sobotnim turnieju głównym mieliśmy zatem szóstkę zawodników, a byli to: Zosia Śliwka, Tosia Zembowicz, Ola Oskiera, Milena Mirecka, Fabian Sprzączak oraz Krzysztof Stąporek. Sobotnie zmagania rozpoczęły się od rozgrywek grupowych. Awans ze swoich grup do najlepszej 32 Grand Prix Polski uzyskali Zosia, Fabian oraz Krzysztof. Cała trójka w swoich grupach zajęła drugie miejsca. Na trzecich miejscach turniej grupowy ukończyły Milena, Tosia oraz Ola. Dziewczyny wygrały jeszcze swoje gry w grze o miejsca od tyłu i cały turniej solidarnie ukończyły na miejscach 33-40.

Zosia, Krzysztof i Fabian dalej rozpoczęli walkę w turnieju pucharowym. Swoją I rundę z tego grona wygrał jedynie Krzysztof, dzięki czemu zyskał prawo gry o awans do ćwierćfinału. W meczu o wspomniany awans do najlepszej ósemki w Polsce Krzysztof prowadził już 2:1 w setach z Kacprem Rusinem. Niestety Krzysztof nie dał rady zakończyć tego pojedynku po swojej myśli, przegrywając 2:3. Krzysztof przegrał również swoje dwie gry w turnieju pocieszenia i zawody w Gdańsku ukończył na miejscach 21-24. Również Fabian przegrał swoje dwie gry w turnieju pucharowym i turniej zakończył w przedziale 25-32. Rewelacyjnie w turnieju pocieszenia za to radziła sobie Zosia Śliwka. Zosia mimo porażki w I rundzie we wspomnianym turnieju pocieszenia wygrała aż cztery gry i turniej zakończyła na wysokim czwartym miejscu. Tym samym Zosia poprawiła swoją pozycję z I turnieju Grand Prix Polski, w którym zajęła 21. miejsce. Gratulacje dla całej ekipy zawodników oraz trenerów, którzy mocno wspierali swoich podopiecznych przez cały turniej.