LM: Bogoria dziś ma szansę awansować do ćwierćfinału Ligi Mistrzów

You are currently viewing LM: Bogoria dziś ma szansę awansować do ćwierćfinału Ligi Mistrzów

Jeszcze nie opadły emocje po zwycięskim meczu Ligi Mistrzów przeciwko Vaillante Sport Angers, a już dziś o 18 Bogoria zmierzy się w piątym pojedynku grupowym Ligi Mistrzów przeciwko Roskilde Bordtennis BTK 61.

Spotkanie, które zostanie rozegrane w hali sportowej przy ulicy Westfala 3a może dać Bogorii awans do ćwierćfinału Ligi Mistrzów, jeszcze przed ostatnimi spotkaniami grupy C Ligi Mistrzów. Po czterech rundach gier Bogoria jest na drugim miejscu w grupie z takim samym dorobkiem punktowym co niemiecki zespół 1. FC Saarbrücken-Tischtennis. Punkt za tymi dwoma zespołami znajduje się drużyna z Angers. Rywal Bogorii, czyli Roskilde Bordtennis ma trzy punkty mniej i nie liczy się już w walce o awans z grupy. Jeśli Bogoria wygra z drużyną z Danii, a Saarbrucken pokona na wyjeździe Vaillante Sport Angers, to nasza drużyna i Saabrucken zapewnią sobie już awans do ćwierćfinału Ligi Mistrzów. Wówczas Polska i Niemiecka drużyna zagrają ze sobą bezpośredni mecz o pierwsze miejsce w grupie C.

Bogoria to starcia z Roskilde podejdzie w składzie: Panagiotis Gionis, Pavel Sirucek, Marek Badowski. Duński zespół z kolei od początku sezonu Ligi Mistrzów występuje w składzie Yujia Zhai, Michael Maze oraz Węgier Tamas Lakatos. Faworytem wydają się być podopieczni trenera Tomasza Redzimskiego, którzy pierwszy mecz w Danii między tymi drużynami wygrali 3:0. Oprócz widowiska na światowym poziomie na kibiców czekać będą również pokazy taneczne oraz konkursy z nagrodami rzeczowymi. Wszystkich kibiców serdecznie zapraszamy.