Porażka w ważnym meczu Ligi Mistrzów

You are currently viewing Porażka w ważnym meczu Ligi Mistrzów

Niestety przegraną 1:3 zakończyło się wczorajsze starcie Bogorii z duńską drużyną Roskilde Bordtennis BTK61. Tym samym losy awansu do ćwierćfinału rozegrają się w ostatnim meczu grupowym przeciwko 1.FC Saarbrucken.

Przed piątkowym starciem Bogoria miała bardzo dobrą sytuację w grupie C Ligi Mistrzów. Po czterech spotkaniach nasza ekipa miała trzy zwycięstwa oraz jedną porażkę. Goście z Danii z kolei przegrali wszystkie swoje mecze grupowe. Mimo, że Roskilde nie ma już szans na awans z grupy do ćwierćfinału to na mecz z Bogorią mocno się zmobilizowali. W pierwszej grze były Mistrz Europy w singlu Michaela Maze pokonał 3:2 naszego Panagiotisa Gionisa. W pewnym momencie wydawało się, że Duńczyk ma problemy zdrowotne, jednak każda kolejna akcja mobilizowała go do dalszej gry. Panos ewidentnie miał problem ze skrótami granymi przez tenisistę Roskilde.

W drugim pojedynku Pavel Sirucek walczył z Yujia Zhai. Chińczyk bardzo dobrze czuł się tego wieczoru przy stole. Nad Siruckiem przeważał szybkością swoich zagrań. Pavel mimo walki do samego końca nie był wstanie pokonać Azjaty. Zhai wygrał ten pojedynek 3:1 i prowadzenie Roskilde zwiększyło się do 2:0. W starciu zawodników ustawionych na pozycji numer 3 Marek Badowski pokonał 3:2 Tamasa Lakatosa. Popularny Bany po raz kolejny pokazał jak jest walecznym zawodnikiem. Niesiony dopingiem grodziskiej publiczności Marek dał szansę Bogorii na zwycięstwo w całym meczu. Niestety tak się jednak nie stało. Panagiotis Gionis był wstanie wygrać tylko jednego seta z Yujia Zhai. Chińczyk wygrywając 3:1 dał zwycięstwo swojej drużynie w całym meczu.

W drugim spotkaniu grupy C Vaillante Sports Angers dosyć niespodziewanie pokonało również 3:1 FC Saarbrucken. Oznacza to, że po pięciu meczach grupowych Bogoria, Angers oraz Saarbrucken mają taką samą ilość punktów w tabeli (8 punktów). O bezpośredni awans do ćwierćfinału Ligi Mistrzów zadecyduje ostatni mecz Bogorii z FC Saarbrucken. Spotkanie to zostanie rozegrane 7 grudnia o godzinie 19 w Saarbrucken. A już w ten wtorek o godzinie 18 reprezentacja Polski zagra w Grodzisku Mazowieckim z reprezentacją Turcji. Mecz ten zostanie rozegrany w ramach eliminacji Drużynowych Mistrzostw Europy. Wszystkich kibiców serdecznie zapraszamy.

Dartom Bogoria Grodzisk Mazowiecki – Roskilde Bordtennis BTK61 1:3
Panagiotis Gionis – Michael Maze 2:3
Pavel Sirucek – Zhai Yujia 1:3
Marek Badowski – Tamas Lakatos 3:2
Panagiotis Gionis – Zhai Yujia 1:3