Miłosz Redzimski najlepszy w Grand Prix Polski Kadetów

Adept naszej Akademii Tenisa Stołowego okazał się najlepszy w II Grand Prix Polski rozgrywanym w Krakowie. Dla Miłosza jest to pierwsze zwycięstwo w turnieju rangi Grand Prix w gronie kadetów.

Kategoria kadetów obejmuje wszystkie dzieci do 14 roku życia, a Miłosz ma dopiero 12 lat. Oznacza to, że w Krakowie nasz młody zawodnik rywalizował z przeciwnikami o dwa lata starszymi. W II Grand Prix wystartowało blisko 150 zawodników z całej Polski. Miłosz Redzimski w całym turnieju wygrał osiem pojedynków. W półfinale adept naszej Akademii pokonał 4:3 zwycięzcę pierwszego turnieju Grand Prix Mateusza Zalewskiego. W finale z kolei Miłosz wygrał 4:2 z Dawidem Kosmalem. Co więcej dzięki wygranej w Krakowie Miłosz awansował na pierwsze miejsce w rankingu ogólnopolskim w kategorii kadetów.

Oprócz Miłosza w turnieju głównym II Grand Prix Polski wystąpiło jeszcze trzech naszych kadetów. Bardzo dobre zawody w Krakowie rozegrał Jacek Mitas. Najpierw pomyślnie przebrnął on przez eliminacje, a potem po zajęciu drugiego miejsca w swojej grupie awansował do najlepszej 32 w Polsce. Również w turnieju pucharowym Mitas radził sobie bardzo dobrze i dzięki wygraniu kilka pojedynków zawody ukończył na wysokim 14. miejscu. Ze swojej grupy do turnieju głównego awansował również Szymon Wiśniewski. Niestety w pierwszej rundzie Szymon miał trochę pecha w losowaniu, bo trafił na Miłosza. W meczu dwóch zawodników naszej Akademii Miłosz pokonał 4:0 Szymona Wiśniewskiego. Szymon przegrał również kolejne spotkanie w turnieju pocieszenia i turniej zakończył na miejscach 25-32. W turnieju głównym Bogorię reprezentował również Mikołaj Giereło, w całym turnieju zajął on miejsca w przedziale 57-64. Gratulujemy całej naszej drużynie kadetów oraz trenerom Zbyszkowi i Marcinowi.